Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Разделы:
Подразделы:
Подразделы:
Подразделы:

Отражение в Декларации сумм ускоренной амортизации

20.07.2020

Амортизацию ОС, соответствуют требованиям п. 431 подраздела 4 раздела XX НКУ и введены в эксплуатацию в I квартале 2020 года, при условии, что такие ОС не были в использовании, можно определить в Декларации по налогу на прибыль за полугодие 2020 года, используя ускоренные сроки, и отразить соответствующие суммы ускоренной амортизации в приложении АМ к декларации за отчетный период - полугодие 2020 года


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 01.07.2020 р. № 2643/6/99-00-05-05-02-06/ІПК

Державна податкова служба України розглянула звернення щодо застосування п. 431 підрозділу 4 розділу XX «Перехідних положень» Податкового кодексу України (далі - Кодекс) та, керуючись ст. 52 Кодексу у редакції, чинній з 23.05.2020, повідомляє.

Як зазначено у зверненні платник податку на прибуток просить надати додаткові роз’яснення щодо висловлених у листі ДПС від 04.06.2020 № 8939/7/99-00-07-02-01-07 висновків стосовно застосування п. 431 підрозділу 4 розділу XX «Перехідних положень» Кодексу, оскільки у платника виникло наступне питання:

«Чи можна відкоригувати у другому кварталі 2020 року амортизацію по основних засобах, які відповідають вимогам п. 431 підрозділу 4 розділу XX «Перехідних положень» Кодексу та введені в експлуатацію у першому кварталі 2020 року, використовуючи прискорені строки, починаючи з дати введення таких основних засобів в експлуатацію, а результати такого перерахунку відобразити у Податковій декларації з податку на прибуток підприємств за звітний період - 1 півріччя 2020 року?».

Відповідно до п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Кодексу.

Згідно з п. 431 підрозділу 4 розділу XX «Перехідних положень» Кодексу при визначенні об'єкта оподаткування податком на прибуток підприємств на період з 1 січня 2020 року до 31 грудня 2030 року платники податку на прибуток мають право під час розрахунку амортизації щодо основних засобів:

  • четвертої групи (машини та обладнання) та п'ятої групи використовувати мінімально допустимий строк амортизації, який дорівнює два роки;
  • третьої групи (передавальні пристрої) та дев'ятої групи використовувати мінімально допустимий строк амортизації, який дорівнює п'ять років.

Мінімально допустимі строки амортизації основних засобів, визначені цим пунктом, використовуються незалежно від строків амортизації, визначених у бухгалтерському обліку.

Основні засоби мають одночасно відповідати таким вимогам: введені в експлуатацію платником податків в межах одного з податкових (звітних) періодів, з 1 січня 2020 року до 31 грудня 2030 року; не були у використанні.

При цьому такі основні засоби повинні використовуватися у власній господарській діяльності та не можуть продаватися або надаватися в оренду іншим особам (крім платників податків, основним видом діяльності яких є послуги з надання в оренду майна).

У разі недотримання визначених вимог до закінчення періоду нарахування амортизації з використанням мінімально допустимих строків амортизації, визначених у цьому пункті, починаючи з дати введення їх в експлуатацію, платник податку у податковому (звітному) періоді, в якому відбувся факт невикористання основних засобів у власній господарській діяльності або їх продаж, зобов'язаний:

  • збільшити фінансовий результат до оподаткування на суму нарахованої амортизації основних засобів відповідно до цього пункту протягом податкових (звітних) періодів, в яких здійснювалося нарахування амортизації із застосуванням мінімально допустимих строків амортизації основних засобів, визначених у цьому пункті;
  • зменшити фінансовий результат до оподаткування на суму розрахованої амортизації таких основних засобів відповідно до пункту 138.3 статті 138 цього Кодексу за відповідні податкові (звітні) періоди.

При застосуванні положень цього пункту норми пункту 138.3 статті 138 цього Кодексу не застосовуються в частині нарахування амортизації відповідно до встановлених мінімально допустимих строків амортизації основних засобів та методів її нарахування.

Таким чином, амортизацію по основних засобах, які відповідають вимогам п. 431 підрозділу 4 розділу XX «Перехідних положень» Кодексу та введені в експлуатацію в першому кварталі 2020 року за умови що такі основні засоби не були у використанні, можна визначити в Декларації за півріччя 2020 року, використовуючи прискорені строки та відобразити відповідні суми прискореної амортизації у додатку АМ до Декларації за звітний період - півріччя 2020 року.

При цьому такі основні засоби повинні використовуватися у власній господарській діяльності та не можуть продаватися або надаватися в оренду іншим особам (крім платників податків, основним видом діяльності яких є послуги з надання в оренду майна).

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу
Популярное
22.07.2025
Топ-20 новостей прошлой недели
Самые интересные новости минувшей недели Внесены изменения в Порядок исчисления средней зарплаты Кабмин обновил правила определения критичности предприятий для бронирования работников Верховная Рада одобрила в целом изменения к НК относительно квартального налогового расчета для ФЛП ГНС отвечает ...
20.05.2025
Актуальные счета для уплаты налогов
Информация о реквизитах счетов, открытых для зачисления налогов, а также для уплаты единого взноса Больше по теме: Новая форма ТТН: обзор изменений Микро, малое, среднее или крупное: зачем нужно определять размер предприятия Утверждаем и обновляем штатное расписание: правила и нюансы Списки...
21.05.2025
Критически важные предприятия до 28 мая должны подать соответствующие данные: письмо Минэкономики
Больше по теме: Перечень отраслевых и региональных нормативных актов, которыми утверждены критерии признания предприятий критически важными в особый период Зарплатные критерии для бронирования работников: исчисляем среднюю зарплату Минэкономики в письме от 19.05.2025 № 27-11/37509-07 проинфор...
Новое
25.07.2025
ГНС разъяснила особенности учета зарплаты при уплате взносов в НПФ за работника
Заработная плата для целей разд. IV НК – это основная и дополнительная заработная плата, другие поощрительные и компенсационные выплаты, выплачиваемые (предоставляемые) налогоплательщику в связи с отношениями трудового найма согласно закону. Какую заработную плату следует учитывать работодател...
25.07.2025
Идентификатор формы последней декларации вместе с приложениями 1 и 2 для ФЛП – единщика первой – второй групп, который прекращает предпринимательскую деятельность
Форма налоговой декларации плательщика единого налога – физического лица – предпринимателя утверждена приказом Минфина от 19.06.2015 № 578. Больше по теме: Мобилизованный предприниматель пропал без вести: можно ли прекратить предпринимательскую деятельность? По какому идентификатору фор...
25.07.2025
Истекает срок трудового договора с беременной работницей: действия работодателя
Что делать, если истекает срок трудового договора с беременной работницей ?  Больше по теме: Отпуск по беременности и родам Что делать, если истекает срок трудового договора с беременной работницей?  Женщину нельзя увольнять в связи с окончанием срока трудового договора без трудоустройст...
Лучшие материалы
Центр уведомлений