Относительно несоответствия кодов УКТ ВЭД кодам видов деятельности с/х предприятия
23.06.2017 742 0 0
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 15.06.2017 р. № 672/6/99-99-12-02-01-15
Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо надання податкової консультації відповідно до статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) стосовно невідповідності кодів УКТ ЗЕД кодам видів діяльності сільськогосподарського підприємства при реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) та повідомляє.
У листі просить надати податкову консультацію, зокрема, щодо реєстрації податкових накладних за відповідними кодами УКТ ЗЕД та кодами видів діяльності сільськогосподарського підприємства в ЄРПН.
Відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений Кодексом термін.
Правила складання податкової накладної (у тому числі заповнення її обов'язкових реквізитів) регулюються статтею 201 розділу V Кодексу та регламентуються Порядком заповнення податкової накладної, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 р. N 1307, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.01.2016 р. за N 137/28267, зі змінами, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 23.02.2017 р. N 276 (далі - Порядок N 1307).
Перелік обов'язкових реквізитів, які зазначаються у податковій накладній, визначено у підпунктах "а" - "і" пункту 201.1 статті 201 Кодексу, зокрема таким реквізитом є:
код товару згідно з УКТ ЗЕД, для послуг - код послуги згідно з ДКПП; платники податків, крім випадків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, мають право зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з ДКПП неповністю, але не менше ніж чотири перших цифри відповідного коду.
Отже, при складанні податкової накладної за операціями з постачання товарів та послуг платник податку самостійно визначає відповідність таких кодів певному коду товарної класифікації згідно з УКТ ЗЕД, коду послуг - згідно з ДКПП.
Постановою Кабінету Міністрів України від 08 лютого 2017 року N 83 "Про затвердження Порядку розподілу бюджетної дотації для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції" із врахуванням змін, внесених постановою Кабінету Міністрів України від 21 березня 2017 року N 178 (далі - постанова N 83), затверджено Таблицю відповідності кодів видів економічної діяльності згідно з КВЕД, визначених у статті 161 Закону України "Про державну підтримку сільського господарства України", кодам товарів згідно з УКТ ЗЕД (далі - таблиця відповідності).
Згідно з вимогами постанови N 83 бюджетна дотація надається сільськогосподарським виробникам, які провадять види діяльності, визначені у пункті 161.3 статті 161 Закону України "Про державну підтримку сільського господарства України".
Отже, умовному коду КВЕД 715 згідно з Порядком N 1307 і таблицею відповідності відповідає код виду діяльності 10.51 "Перероблення молока, виробництво масла та сиру" та коди УКТ ЗЕД 0401 "Молоко та вершки, незгущені та без додання цукру чи інших підсолоджувальних речовин" та 0403 "Маслянка, коагульовані молоко та вершки, йогурт, кефір та інші ферментовані або сквашені (бактеріальними заквасками) молоко та вершки, згущені або незгущені, з додаванням або без додання цукру чи інших підсолоджувальних речовин, ароматизовані чи неароматизовані, з додаванням або без додавання фруктів, горіхів чи какао".
Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Комментарии к материалу