Освобождение от налогообложения доходов нерезидента в виде полученных процентов за займ или кредит
Доходы нерезидента в виде процентов по займу или финансовым кредитом, предоставленным нерезидентом до 31.12.2016 г., которые были привлечены путем размещения иностранных долговых ценных бумаг на иностранной фондовой бирже и соответствуют условиям пп. «б» п. 141.4.11 п. 141.4 ст. 141 НКУ, освобождаются от налогообложения, если такие проценты выплачиваются в рамках договора о предоставлении таких займа или финансового кредита нерезиденту - заимодавцу и непосредственно резидентом - заемщиком.
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 22.10.2018 р. № 4512/6/99-99-15-02-02-15/ІПК
Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо сплати процентів за залучені до 31.12.2016 року від нерезидента грошові кошти у вигляді позик (залучені шляхом розміщення іноземних боргових цінних паперів на іноземній фондовій біржі) та застосування звільнення від оподаткування таких процентів у разі зміни Позикодавця та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.
Згідно з п.п. 141.4.11 п. 141.4 ст. 141 Кодексу доходи нерезидентів у вигляді процентів за позиками або фінансовими кредитами, наданими резидентам, оподатковуються за ставкою в розмірі 5 відсотків у джерела виплати таких доходів та за рахунок таких доходів з одночасним дотриманням таких умов:
а) кошти, надані нерезидентом за позикою або фінансовим кредитом, залучені ним шляхом розміщення іноземних боргових цінних паперів на іноземній фондовій біржі, що входить до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України;
б) кошти, надані нерезидентом за позикою або фінансовим кредитом, залучені з метою надання (прямо або опосередковано) резиденту позики або фінансового кредиту;
в) нерезидент, якому виплачуються проценти, та/або уповноважена ним особа (якщо проценти виплачуються через таку особу) не є резидентами юрисдикцій, які на дату розміщення нерезидентом іноземних боргових цінних паперів включені до переліку держав (територій), затвердженого Кабінетом Міністрів України відповідно до п.п. 39.2.1.2 п.п. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Кодексу.
Водночас згідно з п. 46 підрозділу 4 «Перехідні положення» Кодексу звільняються від оподаткування доходи, які сплачені або сплачуються резидентом на користь нерезидента або уповноваженої ним особи у вигляді процентів за позикою або фінансовим кредитом, що були надані резидентам до 31 грудня 2016 року, якщо кошти, надані нерезидентом за позикою або фінансовим кредитом, були залучені шляхом розміщення іноземних боргових цінних паперів на іноземній фондовій біржі та відповідають умовам п.п. «б» п.п. 141.4.11 п. 141.4 ст. 141 Кодексу.
Положеннями п. 46 підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу не передбачено звільнення від оподаткування процентів за договорами позики або фінансового кредиту у разі зміни позикодавця або позичальника.
Отже, доходи нерезидента у вигляді процентів за позикою або фінансовим кредитом, наданими нерезидентом до 31.12.2016, які були залучені шляхом розміщення іноземних боргових цінних паперів на іноземній фондовій біржі та відповідають умовам п.п. «б» п.п. 141.4.11 п. 141.4 ст. 141 Кодексу, звільняються від оподаткування, якщо такі проценти сплачуються в межах договору про надання таких позики або фінансового кредиту нерезиденту -позикодавцю і безпосередньо резидентом - позичальником.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Комментарии к материалу