Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Определение кода классификации доходов бюджета в случае оприходования активов, ранее не учтенных на балансе учреждения

21.11.2019 334 0 0

В целях разграничения в учете информации о доходах от реализации активов и доходах, возникающих в результате оприходования активов, выявленных во время инвентаризации или после списания ОЗ и оставленных для нужд учреждения, Планом счетов бухгалтерского учета в государственном секторе, утвержденным приказом Минфина от 31.12.13 г. № 1203, предусмотрены следующие субсчета:

  • 7112 «Доход от оприходования активов, ранее не учтенных в балансе», который предназначен для учета доходов от оприходования ОС, других необоротных материальных активов, нематериальных активов (далее – ПНМА, НА), производственных запасов, малоценных и быстроизнашивающихся предметов (далее – МБП) и других нефинансовых активов, которые выявлены во время инвентаризации, получены в результате демонтажа, списания имущества и т. п. и будут использоваться для нужд учреждения;
  • 7211 «Доход от реализации активов», на котором учитываются доходы от реализации в установленном порядке имущества (кроме доходов от продажи имущества, которые считаются доходами соответствующего бюджета).

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

ЛИСТ

01.10.2019 № 35120-04-3/24616

Щодо відображення надходжень від оприбуткування активів, раніше не врахованих на балансі установи, та визначення коду класифікації доходів бюджету

Міністерство фінансів України розглянуло звернення щодо відображення надходжень від оприбуткування активів, раніше не врахованих на балансі установи (лишки матеріальних цінностей, матеріалів, отриманих від ліквідації необоротних активів, залишених для власних потреб, безхазяйного майна тощо), та визначення коду класифікації доходів бюджету і повідомляє.

Відповідно до вимог Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку в державному секторі 121 «Основні засоби», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12.10.2010 р. № 1202, усі вузли, деталі, матеріали та агрегати розібраного та демонтованого обладнання, придатні для ремонту іншого обладнання чи для подальшого використання, а також матеріали, отримані в результаті списання основних засобів, оприбутковуються з відображенням на рахунках бухгалтерського обліку запасів. Отримані в результаті списання основні засоби оприбутковуються з відображенням на рахунках бухгалтерського обліку основних засобів.

Сума оприбуткованих активів, отриманих від ліквідації та розбирання необоротних активів, які залишені для ремонту та інших потреб установи, визнається доходом спеціального фонду суб'єкта державного сектору.

З метою розмежування в обліку інформації про доходи від реалізації активів та доходи, які виникають в результаті оприбуткування активів, отриманих в результаті інвентаризації або списання основних засобів та які залишені для потреб установи, Планом рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2013 р. № 1203, передбачено субрахунок 7112 «Дохід від оприбуткування активів, раніше не врахованих в балансі», який призначено для обліку доходів від оприбуткуванняосновних засобів, інших необоротних матеріальних активів, нематеріальних активів, виробничих запасів, малоцінних та швидкозношуваних предметів та інших нефінансових активів, які виявлені в результаті інвентаризації, отримані внаслідок демонтажу, отримані в результаті списання майна тощо та будуть використовуватись для потреб установи.

Облік доходів від реалізації в установленому порядку майна (крім доходів від продажу майна, які вважаються доходами відповідного бюджету) здійснюється на субрахунку 7211 «Дохід від реалізації активів».

Ураховуючи те, що такі активи не передбачаються для реалізації, а будуть використовуватись в процесі господарської діяльності з подальшим включенням витрат на амортизацію до собівартості товарів, робіт, послуг, пропонуємо для відображення доходів від оприбуткування основних засобів, інших необоротних матеріальних активів, нематеріальних активів, виробничих запасів, малоцінних та швидкозношуваних предметів та інших нефінансових активів, які виявлені в результаті інвентаризації, отримані внаслідок демонтажу, отримані в результаті списання майна тощо та будуть використовуватись для потреб установи, використати код класифікації доходів бюджету 25010200»Надходження бюджетних установ від додаткової (господарської) діяльності».

Міністр    

О. Маркарова
 

Комментарии к материалу

Лучшие материалы