Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Разделы:
Подразделы:
Подразделы:
Подразделы:

Оплата первых пяти дней больничного по самоизоляции: Минсоцполитики

04.06.2020

Первые пять дней больничного, выданного в связи с самоизоляцией, работодатель оплачивает в размере 50% независимо от страхового стажа.


МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Лист

від 15.05.2020 р. № 5183/0/290-20

Щодо оплати перших п'яти днів за лікарняними листами «ізоляція від COVID-19»

(витяг)

Статтею 22 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон) визначено умови надання застрахованим особам допомоги по тимчасовій непрацездатності та тривалість її виплати.

Зокрема, частиною другою ст. 22 Закону передбачено, що допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, перебування у закладах охорони здоров'я, а також на самоізоляції під медичним наглядом у зв'язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), а також локалізацію та ліквідацію її спалахів та епідемій, виплачується Фондом застрахованим особам починаючи із шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією інвалідності (встановлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності) незалежно від звільнення, припинення підприємницької або іншої діяльності застрахованої особи в період втрати працездатності, у порядку та розмірах, установлених законодавством.

Оплата перших п'яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві, здійснюється за рахунок коштів роботодавця в порядку, встановленому КМУ.

Такий Порядок оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів роботодавця затверджено постановою КМУ від 26.06.2015 р. № 440. Ним, зокрема, передбачено здійснювати оплату днів тимчасової непрацездатності залежно від страхового стажу в розмірах, визначених частиною першою ст. 24 Закону.

Слід зазначити, що частиною другою ст. 24 Закону встановлено, що розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності не залежить від страхового стажу і виплачується особам, які перебувають у закладах охорони здоров'я, на самоізоляції під медичним наглядом у зв'язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), а також локалізацію та ліквідацію її спалахів та епідемій, в розмірі 50 % середньої заробітної плати (доходу).

При цьому окремого порядку для оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок перебування у закладах охорони здоров'я, на самоізоляції під медичним наглядом у зв'язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), а також локалізацію та ліквідацію її спалахів та епідемій за рахунок коштів роботодавця Законом не передбачено.

Отже, на думку Управління, при визначенні розміру оплати днів тимчасової непрацездатності внаслідок перебування у закладах охорони здоров'я, на самоізоляції під медичним наглядом у зв'язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), а також локалізацію та ліквідацію її спалахів та епідемій, слід застосовувати норми частини другої ст. 24 Закону.

Одночасно повідомляємо, що листи міністерства не є нормативно-правовими актами, за своєю природою вони носять інформаційний, рекомендаційний та необов'язковий характер.
 

Комментарии к материалу
Популярное
06.05.2025
Топ-20 новостей прошлой недели
Самые интересные новости минувшей недели Принят закон об обмене информацией и приостановке действия трудового договора Классификатор профессий и квалификационные характеристики объединили с Реестром квалификаций: Закон подписан В ГНС будут подавать информацию о банковских счетах не только СХД, а т...
10.02.2025
В Верховной Раде зарегистрирован законопроект о повышении минимальной зарплаты, пенсий и прожиточного минимума
Больше по теме: Минимальная зарплата и прожиточный минимум – 2025: какие размеры и на что повлияют Размер минимальной заработной платы Парламентарии представили законопроект № 12462, которым предусматривается повышение прожиточного минимума, минимальной зарплаты и минимальной пенсии по возра...
27.02.2025
Хранение и использование горючего на предприятии в 2025 году: учет, налоги и документальное оформление
Марафон-2025: главные бухгалтерские акценты года У субъектов хозяйствования, использующих в своей деятельности транспортные средства, другие машины и механизмы, потребляющие топливо, постоянно возникают вопросы, связанные с учетом и документальным оформлением операций с таким горючим, а также с изме...
Новое
06.05.2025
Когда проводится фактическая проверка трудовых отношений ГНС
Фактическая проверка осуществляется при наличии оснований, предусмотренных п. 80.2 НК, и без предупреждения налогоплательщика. Отдел коммуникаций с общественностью управления информационного взаимодействия Главного управления ГНС в Днепропетровской области (территория обслуживания – Павлоградс...
06.05.2025
Перечень форм и сроки подачи статистической отчетности
Подать отчетность можно с помощью бесплатного онлайн-сервиса «Кабинет респондента». Доступ к системе осуществляется круглосуточно и не требует установки каких-либо программ Органы государственной статистики продолжают осуществлять свои функции и принимают отчетность от респондентов, кото...
06.05.2025
Что ГНС узнала о КИК: результаты подачи отчетов
ГНС выражает благодарность всем налогоплательщикам, своевременно подавшим Отчеты о контролируемых иностранных компаниях за 2024 год. По оперативным данным 17 173 контролера подало 58 220 Отчетов о контролируемых иностранных компаниях за 2022–2024 годы. Из них за 2024 год отчетный год – 1...
Лучшие материалы