Обязательно ли отработать 3 года для присвоения очередного ранга госслужащего?
Очередной ранг в пределах соответствующей категории должностей присваивают госслужащему через каждые три года с учетом результатов оценки его служебной деятельности
НАЦІОНАЛЬНЕ АГЕНТСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ
ЛИСТ від 29.10.2020 р. № 7616/13-20
Щодо присвоєння чергового рангу при просуванні особи по службі в держоргані
НАДС у межах повноважень розглянуло <...> звернення <...>.
Ранги державним службовцям присвоюються відповідно до статті 39 Закону України «Про державну службу» (далі - Закон) та Порядку присвоєння рангів державних службовців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2016 року N 306 (далі - Порядок).
Частиною третьою статті 39 Закону передбачено, що державним службовцям, які займають посади державної служби категорії «В», присвоюється 6, 7, 8, 9 ранг.
Частиною шостою статті 39 Закону визначено, що черговий ранг у межах відповідної категорії посад присвоюється державному службовцю через кожні три роки з урахуванням результатів оцінювання його службової діяльності.
Відповідно до абзацу першого пункту 9 Порядку державному службовцю, який був звільнений з державної служби та повернувся на державну службу, черговий ранг присвоюється через три роки з дня призначення на посаду державної служби.
Підстави для припинення державної служби передбачені статтею 83 Закону. Державна служба припиняється, зокрема за ініціативою державного службовця або за угодою сторін (стаття 86 Закону). Відповідно до частини першої статті 40 Закону просування державного службовця по службі здійснюється з урахуванням професійної компетентності шляхом зайняття вищої посади за результатами конкурсу відповідно до цього Закону.
Таким чином, у разі звільнення особи з державної служби з підстав, передбачених статтею 83 Закону, черговий ранг присвоюється через три роки з дня призначення на посаду державної служби.
Разом з тим, відповідно до частини третьої статті 5 Закону дія норм законодавства про працю поширюється на державних службовців у частині відносин, не врегульованих цим Законом.
Згідно зі статтею 32 Кодексу законів про працю України переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації, а також переведення на роботу на інше підприємство, в установу, організацію або в іншу місцевість, хоча б разом з підприємством, установою, організацією, допускається тільки за згодою працівника, за винятком випадків, передбачених у статті 33 цього Кодексу, та в інших випадках, передбачених законодавством.
Отже, у разі призначення державного службовця за результатами конкурсу на вищу посаду в порядку переведення з посади державної служби попередній період роботи на посаді включається до строку відпрацювання для присвоєння чергового рангу державного службовця.
У разі коли державного службовця було призначено на вищу посаду не в порядку переведення, відлік часу для присвоєння чергового рангу починається з дня призначення на цю посаду державної служби.
Окремо повідомляємо, що листи міністерств, інших центральних органів виконавчої влади мають лише роз'яснювальний (інформаційний) характер і не встановлюють правових норм.
Голова
Н. Алюшина
Комментарии к материалу