Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Разделы:
Подразделы:
Подразделы:
Подразделы:

Обязательно ли ФЛП использовать РРО/ПРРО после превышения в календарном году объема доходов в размере 220 МЗП?

07.07.2021

РРО/программный РРО может не применяться физическим лицом - предпринимателем независимо от объема дохода в течение календарного года при получении оплаты за предоставленные юридическим лицам услуги исключительно в безналичной форме, в частности, путем перевода средств с расчетного счета на расчетный счет через учреждение банка с использованием реквизитов счета, указанных в соответствии с национальными и международными стандартами IBAN Registry: 2009, NEQ, ДСТУ-Н 7167:2010 (в том числе онлайн-банкинг).


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 02.07.21 р. № 2594/ІПК/99-00-07-05-01-06

Державна податкова служба України розглянула Ваше звернення про надання індивідуальної податкової консультації з питань застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО), і в порядку ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.

Згідно зі зверненням фізична особа - підприємець є платником єдиного податку третьої групи і надає послуги юридичним особам, оплату за які отримує виключно у безготівковій формі шляхом перерахунку коштів із поточного рахунку замовника на свій поточний рахунок у банківській установі.

  1. Чи обов’язково такій фізичній особі - підприємцю використовувати РРО та/або програмні РРО?
  2. Чи обов’язково такій фізичній особі - підприємцю використовувати РРО та/або програмні РРО після перевищення в календарному році обсягу доходів у 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року?

Правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначено Законом України від 06 липня 1995 року N 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі - Закон N 265), дія якого поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та безготівковій формі.

Встановлення норм щодо незастосування РРО у інших законах, крім Кодексу, не допускається.

Згідно з ст. 2 Закону N 265 розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Отже, обов’язок суб’єкта господарювання застосовувати РРО/програмні РРО при отриманні оплати за товари(послуги) залежить не від форми оплати, а виникає відповідно до способу її здійснення.

Враховуючи викладене, та як відповідь на питання 1 та 2, зазначаємо, що РРО/програмний РРО може не застосовуватись фізичною особою - підприємцем не залежно від обсягу доходу протягом календарного року при отриманні оплати за надані юридичним особам послуги виключно у безготівковій формі, зокрема, шляхом переказу коштів із розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок через установу банку з використанням реквізитів рахунку, зазначених відповідно до Національного та міжнародного стандартів IBAN Registry:2009, NEQ, ДСТУ-Н 7167:2010 (у тому числі онлайн-банкінг).

Водночас, відповідно до абзацу другого п. 14 розділу І Інструкції про порядок відкриття і закриття рахунків клієнтів банків та кореспондентських рахунків банків - резидентів і нерезидентів, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12.11.2003 р. N 492, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 17.12.2003 р. за N 1172/8493 (далі - Інструкція N 492) забороняється використовувати поточні рахунки фізичних осіб, що відкриваються для власних потреб, для проведення операцій, пов'язаних із здійсненням підприємницької та незалежної професійної діяльності. За поточними рахунками в національній валюті фізичних осіб - резидентів здійснюються всі види розрахунково-касових операцій відповідно до умов договору та вимог законодавства України, які не пов'язані із здійсненням підприємницької та незалежної професійної діяльності.

Разом з тим, відповідно до п. 5 Інструкції N 492 клієнти мають право відкривати рахунки в будь-яких банках України відповідно до власного вибору для забезпечення своєї господарської/підприємницької/інвестиційної/незалежної професійної діяльності/діяльності, яка не пов'язана з підприємницькою, і власних потреб.

Тобто, поточний рахунок фізичної особи - підприємця, що відкривався для власних потреб, не може бути використаний для проведення операцій, пов’язаних з веденням підприємницької діяльності.

У відповідності до пункту 52.2 статті 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію та діє в межах законодавства, яке було чинним на момент надання такої консультації.

Комментарии к материалу
Быстрая регистрация
Будьте в курсе изменений и актуальных тем, задавайте вопросы.
Популярное
13.05.2025
Топ-20 новостей прошлой недели
Самые интересные новости минувшей недели Госстат планирует прекратить ЕГРПОУ: начато обсуждение Внесены изменения в Порядок проведения призыва граждан на военную службу во время мобилизации ГНС отвечает на актуальные вопросы налогоплательщиков: письмо от 02.05.2025 Работникам планируют предостави...
27.02.2025
Хранение и использование горючего на предприятии в 2025 году: учет, налоги и документальное оформление
Марафон-2025: главные бухгалтерские акценты года У субъектов хозяйствования, использующих в своей деятельности транспортные средства, другие машины и механизмы, потребляющие топливо, постоянно возникают вопросы, связанные с учетом и документальным оформлением операций с таким горючим, а также с изме...
14.02.2025
Изменения в законодательстве с 10 по 14 февраля 2025 года
Кабмин утвердил изменения к Порядку предоставления ежегодного основного отпуска продолжительностью до 56 календарных дней Внесены изменения в постановление КМУ от 14.04.1997 № 346 «Об утверждении Порядка предоставления ежегодного основного отпуска продолжительностью до 56 календарных дней рук...
Новое
13.05.2025
Ответственность СХ за выдачу фискального чека без цифрового значения штрихкода акцизного налога на алкоголь
В соответствии со ст. 26 Закона № 265 должностные лица и работники торговли, общественного питания и сферы услуг привлекаются к административной ответственности контролирующими органами. Какая ответственность применяется к СХ за выдачу фискального чека, в котором отсутствует реквизит цифрового значе...
13.05.2025
Как исправить ошибки в Информационном подтверждении приобретения товаров в льготном режиме за международные средства
С целью исправления ошибок возможно представление нового приложения 8 вместе с пояснениями в произвольной форме относительно обстоятельств такого представления. Возможно ли и каким образом можно исправить ошибки, допущенные при заполнении Информационного подтверждения приобретения товаров, работ и у...
13.05.2025
ГНС отвечает на актуальные вопросы налогоплательщиков: письмо от 09.05.2025
ГНС предоставила очередные ответы на актуальные вопросы относительно применения отдельных норм налогового законодательства Украины. Больше по теме: ГНС отвечает на актуальные вопросы налогоплательщиков: письмо от 07.05.2025 ГНС отвечает на актуальные вопросы налогоплательщиков: письмо от 02.05.202...
Лучшие материалы