Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Облагается ли акцизным налогом ТИЭН?

01.06.2021 78 0 0

С 1 января 2021 года до 31 декабря 2021 года включительно, табакосодержащие изделия для электрического нагрева (ТИЭН) с помощью подогревателя с электронным управлением облагаются акцизным налогом по ставке 1456,33 гривен за 1000 штук.

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 20.05.21 р. № 1967/ІПК/99-00-09-03-02-06

Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі –Кодекс) розглянула звернення Підприємства стосовно надання індивідуальної податкової консультації щодо практичного застосування окремих норм податкового законодавства, та в межах компетенції повідомляє.

Підприємство повідомляє, що має на меті здійснювати господарську діяльність у сфері оптової та роздрібної торгівлі тютюновмісними виробами для електричного нагрівання.

Підприємство запитує:

Чи відноситься електронний персональний випарювач до тютюновмісних виробів для електричного нагрівання (ТВЕН)?

Чи необхідне отримання ліцензії для оптової та роздрібної торгівлі тютюновмісними виробами для електричного нагрівання (ТВЕН)? Якщо так, то який розмір річної сплати за видачу відповідних ліцензій (для оптової та роздрібної торгівлі)?

Чи оподатковується акцизним податком ТВЕН? Якщо так, то який розмір сплати акцизного податку за ТВЕН?

Щодо питань 1 та 2.

Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального на території України визначає Закон України від 19 грудня 1995 року N 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» із змінами і доповненнями, (далі – Закон N 481).

Статтею 1 Закону N 481 визначено:

  • тютюновмісні вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) за допомогою підігрівача з електронним управлінням - вироби із вмістом промислово обробленого тютюну, не призначені для куріння, нюхання, смоктання чи жування, які використовуються для генерування аерозолю шляхом нагрівання тютюну електричним підігрівачем з електронним управлінням до температури, за якої не відбувається процесу горіння (згоряння) виробу та виділення тютюнового диму;
  • пристрої для споживання тютюнових виробів без їх згоряння - пристрої, призначені для вдихання аерозолів (пари), які утворюються внаслідок нагрівання продуктів, що містять у своєму складі тютюн (продукти його переробки), без їх згоряння.

Законом України від 02 грудня 2020 року N 1019-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження обігу підакцизних товарів, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згорання та посилення контролю за продажем таких товарів» внесено зміни, які набудуть чинності з 01.07.22 р., до Закону N 481, доповнено визначення тютюнових виробів, а саме:

  • тютюнові вироби - сигарети з фільтром або без фільтру, цигарки, сигари, сигарили, а також люльковий, нюхальний, смоктальний, жувальний тютюн, махорка та інші вироби з тютюну чи його замінників для куріння, нюхання, смоктання, жування чи нагрівання.

Оптова торгівля на території України, зокрема тютюновими виробами, здійснюється за наявності у суб'єктів господарювання (у тому числі іноземних суб'єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності ліцензії на оптову торгівлю, тютюновими виробами (ч. 1 ст. 15 Закону N 481).

Встановити річну плату за ліцензії на право оптової торгівлі тютюновими виробами у розмірі - 500 000 гривень (ч. 6 ст. 15 Закону N 481).

Роздрібна торгівля, зокрема тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання (у тому числі іноземними суб'єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю (ч. 20 ст. 15 Закону N 481).

Плата за ліцензію на роздрібну торгівлю, зокрема на роздрібну торгівлю тютюновими виробами на кожне місце торгівлі – 2 000 гривень, а на території сіл і селищ, за винятком тих, що знаходяться у межах території міст, – 250 гривень – на роздрібну торгівлю тютюновими виробами на кожне місце торгівлі (ч. 24 ст. 15 Закону N 481).

Враховуючи викладене, ліцензування оптової та роздрібної торгівлі тютюнової продукції, зокрема тютюновмісних виробів для електричного нагрівання (ТВЕН) буде запроваджене з 01.07.22 р.

Щодо питання 3.

До підакцизних товарів (продукції) належать товари за кодами згідно з УКТ ЗЕД, на які зазначеним Кодексом встановлено ставки акцизного податку (пп. 14.1.145 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Пунктом 215.1 ст. 215 Податкового кодексу встановлено, що до підакцизних товарів належать, зокрема, тютюновівироби, тютюн та промислові замінники тютюну.

Відповідно до п. 215.3 ст. 215 Кодексу акцизний податок справляється з тютюновмісних виробів для електричного нагрівання (ТВЕН) за допомогою підігрівача з електронним управлінням та обчислюється за ставками зазначеними в пп. 215.3.2 п. 215.3 ст. 215 Кодексу.

Відповідно до п. 17 Підрозділу 5 Розділу ХХ Перехідні положення, тимчасово,встановлено ставки акцизного податку, зокрема з 1 січня 2021 року до 31 грудня 2021 року включно, на тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну, які класифікуються за кодом товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД 2403 99 90 10 опис товару «Тютюновмісні вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) за допомогою підігрівача з електронним управлінням» оподатковуються акцизним податком за ставкою 1456,33 гривень за 1000 штук.

Таким чином, з 1 січня 2021 року до 31 грудня 2021 року включно, тютюновмісні вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) за допомогою підігрівача з електронним управлінням оподатковуються акцизним податком за ставкою 1456,33 гривень за 1000 штук.

Пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу

Лучшие материалы