Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Разделы:
Подразделы:
Подразделы:
Подразделы:

Налогообложение операций по долговым обязательствам

13.01.2017

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 23.12.2016 р. N 27818/6/99-99-15-02-02-15

Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо оподаткування операцій за борговими зобов’язаннями, що виникли за операціями з пов’язаними особами - нерезидентами, та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Відповідно до пп. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 Кодексу безповоротна фінансова допомога - це основна сума кредиту або депозиту, що надані платнику податків без встановлення строків повернення такої основної суми, за винятком кредитів, наданих під безстрокові облігації, та депозитів до запитання у банківських установах, а також сума процентів, нарахованих на таку основну суму, але не сплачених (списаних).

Згідно з пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень розділу III "Податок на прибуток підприємств" Кодексу.

Розділом III "Податок на прибуток підприємств" Кодексу не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на різниці по операціях з прощення боргу за процентами пов’язаною особою - нерезидентом.

Отже, прощення боргу за процентами резиденту пов’язаною особою - нерезидентом належить до безповоротної фінансової допомоги та включається до складу доходу за правилами бухгалтерського обліку при формуванні фінансового результату.

Оподаткування процентів за борговими зобов’язаннями передбачено ст. 140 Кодексу.

Під борговими зобов’язаннями для цілей цього пункту слід розуміти зобов’язання за будь-якими кредитами, позиками, депозитами, операціями РЕПО, зобов’язання за договорами фінансового лізингу та іншими запозиченнями незалежно від їх юридичного оформлення (п. 140.1 ст. 140 Кодексу).

Відповідно до п. 140.2 ст. 140 Кодексу для платника податку, у якого сума боргових зобов’язань, визначених у пункті 140.1 цієї статті, що виникли за операціями з пов’язаними особами - нерезидентами, перевищує суму власного капіталу більш ніж в 3,5 раза (для фінансових установ та компаній, що займаються виключно лізинговою діяльністю, більш ніж в 10 разів), фінансовий результат до оподаткування збільшується на суму перевищення нарахованих у бухгалтерському обліку процентів за кредитами, позиками та іншими борговими зобов’язаннями над 50 відсотками суми фінансового результату до оподаткування, фінансових витрат та суми амортизаційних відрахувань за даними фінансової звітності звітного податкового періоду, в якому здійснюється нарахування таких процентів.

Таким чином, норми п. 140.2 ст. 140 Кодексу застосовуються до нарахованих у бухгалтерському обліку процентів незалежно від того, чи списана заборгованість за такими процентами в подальшому.

Крім того, п. 52. 2 ст. 52 Кодексу встановлено, що податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

 

Комментарии к материалу
Быстрая регистрация
Будьте в курсе изменений и актуальных тем, задавайте вопросы.
Популярное
20.05.2025
Топ-20 новостей прошлой недели
Самые интересные новости минувшей недели Принят Закон о возобновлении течения исковой давности Минфин обнародовал проекты профессиональных стандартов «Главный бухгалтер бюджетного учреждения» и «Бухгалтер бюджетного учреждения» ГНС отвечает на актуальные вопросы налогоплате...
27.02.2025
Хранение и использование горючего на предприятии в 2025 году: учет, налоги и документальное оформление
Марафон-2025: главные бухгалтерские акценты года У субъектов хозяйствования, использующих в своей деятельности транспортные средства, другие машины и механизмы, потребляющие топливо, постоянно возникают вопросы, связанные с учетом и документальным оформлением операций с таким горючим, а также с изме...
05.03.2025
Опубликовано постановление КМУ, которым упрощена процедура бронирования военнообязанных
Больше по теме: Бронирование работников: пошаговые действия Аннулирование бронирования военнообязанных: основания и условия Отчетность по воинскому учету и бронированию 5 февраля на сайте Кабмина опубликовано постановление от 28.02.2025 № 233, которыи внесены изменения впорядок бро...
Новое
21.05.2025
Отправляются ли в ЕГР уведомления о возражениях относительно госрегистрации прекращения ЮЛ
Контролирующие органы направляют в ЕГР сведения об отсутствии (наличии) задолженности по уплате налогов и сборов по форме № 30-ОПП, в том числе и после погашения задолженности по уплате налогов и сборов, информация о которой была направлена в ЕГР в уведомлении по форме № 27-ОПП. Отправляются ли конт...
21.05.2025
Когда работодатель обязан выплатить работнику средний заработок за время вынужденного прогула
Судебная практика по вопросам выплат работодателем среднего заработка в случае вынужденного прогула работником. Больше по теме: Увольнение работника за прогул При незаконной приостановке действия трудового договора работодатель обязан выплатить работнику средний заработок за время вынужденного...
21.05.2025
Действителен ли бумажный больничный для выплаты социальных страховых
Больше по теме: Оплата больничного по совместительству за счет средств работодателя Больничный в отпуске: как оплачивать? Я находился на больничном. В медицинском заведении мне выдали листок нетрудоспособности на бумажном бланке. Будет ли он действителен для получения страховых выплат? Да, будет....
Лучшие материалы