• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации

Uteka

Я ищу...

Где искать:

расширенный поиск
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Может ли ФЛП на упрощенке заключать договора управления недвижимым имуществом?

20.04.2021 64 0 0

Физическое лицо - предприниматель - плательщик единого налога на третьей группе, который предоставляет услуги по управлению недвижимым имуществом, при условии соблюдения критериев, определенных п. 291.4 ст. 291 Кодекса, и с учетом ограничений, определенных в п. 291.5 ст. 291 Кодекса, может заключать договор на управление недвижимым имуществом.

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 18.03.21 р. № 1038/ІПК/99-00-04-03-03-06

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянула звернення щодо можливості застосування спрощеної системи оподаткування фізичною особою - підприємцем, яка здійснює діяльність з надання в оренду нерухомого майна і в межах компетенції повідомляє.

Платник податків у своєму зверненні зазначив, що є фізичною особою - підприємцем на спрощеній системі оподаткування 3 групи. Має у своїй власності житловий будинок, який складається з житлових та не житлових приміщень. Платник податків планує здавати нерухоме майно в оренду.

У зв'язку з зазначеним платник просить надати індивідуальну податкову консультацію щодо правомірності застосування спрощеної системи оподаткування та можливості укладання договору на управління нерухомим майном.

Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлено главою 1 розділу XIV Кодексу.

Згідно з пп. 2 п. 291.4 ст. 291 Кодексу до платників єдиного податку, які відносяться до третьої групи, належать фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи - суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 1167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Нормами п. 291.5 ст. 291 Кодексу визначено перелік суб'єктів господарювання, які не можуть бути платниками єдиного податку першої - третьої груп.

Так, відповідно до пп. 291.5.3 п. 291.5 ст. 291 Кодексу платниками єдиного податку першої - третьої групи не можуть бути фізичні особи - підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 400 квадратних метрів, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 900 квадратних метрів.

Враховуючи викладене, якщо загальна площа кожного окремого виду майна, яке надається в оренду, не перевищує норми, встановлені пп. 291.5.3 п. 291.5 ст. 291 Кодексу, то така фізична особа - підприємець, що здійснює діяльність з надання в оренду власної нерухомості, має право перебувати на спрощеній системі оподаткування.

Разом з тим, фізична особа - підприємець у разі надання в оренду частину нерухомого майна (загальна площа якого перевищує норми, визначені пп. 291.5.3 п. 291.5 ст. 291 Кодексу) як фізична особа - не суб'єкт господарювання, а іншу частину як фізична особа - підприємець не має права застосовувати спрощену систему оподаткування.

Така фізична особа може надавати нерухомість в оренду як фізична особа - підприємець за загальною системою оподаткування або як фізична особа - не суб'єкт господарювання.

Правові засади операцій по управлінню майном регламентуються Цивільним кодексом України (далі - ЦКУ).

Згідно з частиною першою ст. 1029 ЦКУ за договором управління майном одна сторона (установник управління) передає другій стороні (управителеві) на певний строк майно в управління, а друга сторона зобов'язується за плату здійснювати від свого імені управління цим майном в інтересах установника управління або вказаної ним особи (вигодонабувача). При цьому предметом договору управління майном можуть бути, зокрема нерухома річ, цінні папери, майнові права та інше майно (частина перша ст. 1030 ЦКУ).

Відповідно до пп. 7 пп. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 Кодексу не можуть бути платниками єдиного податку суб'єкти господарювання (фізичні особи - підприємці), які здійснюють діяльність з управління підприємствами.

Отже, фізична особа - підприємець - платник єдиного податку на третій групі, який надає послуги з управління нерухомим майном, за умови дотримання критеріїв, визначених п. 291.4 ст. 291 Кодексу, та з урахування обмежень, визначених у п. 291.5 ст. 291 Кодексу, може укладати договір на управління нерухомим майном.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу

Лучшие материалы