Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Минэкономики разъяснило порядок исчисление средней зарплаты за 2021 год для оплаты ежегодного отпуска

30.09.2021 160 0 0

Для определения части вознаграждения по итогам работы за год, которая будет учитываться при исчислении средней заработной платы для оплаты времени ежегодного отпуска в сентябре 2021 года, необходимо сумму начисленной работнику вознаграждения по итогам работы за 2020 год разделить на количество отработанных работником рабочих дней в 2020 году и умножить на количество отработанных работником рабочих дней в месяцах расчетного периода, к которому относится премия (январь – август 2021 г.).


МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 21.09.2021 № 4711-06/46416-07

Міністерство економіки України розглянуло лист […] щодо застосування положень Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 № 100 (зі змінами) (далі – Порядок), та в межах компетенції повідомляє.

Відповідно до частини першої абзацу третього пункту 3 Порядку премії (в тому числі за місяць) та інші заохочувальні виплати за підсумками роботи за певний період під час обчислення середньої заробітної плати враховуються в заробіток періоду, який відповідає кількості місяців, за які вони нараховані, починаючи з місяця, в якому вони нараховані.

Винагорода за підсумками роботи за 2020 рік. яка нарахована в січні 2021 року, враховуватиметься при обчисленні середньої заробітної плати згідно положень Порядку шляхом додавання до заробітку працівника частини винагороди протягом січня – грудня 2021 року.

В зазначеному в листі випадку, при обчисленні середньої заробітної плати для оплати часу щорічної відпустки, яка надається працівнику у вересні 2021 року, необхідно врахувати частину річної винагороди, яка відноситиметься до січня – серпня 2021 року.

Частиною другою абзацу третього пункту 3 Порядку встановлено, що для врахування премії або іншої заохочувальної виплати за підсумками роботи за певний період необхідно до заробітку відповідних місяців розрахункового періоду додати частину, яка визначається діленням суми премії або іншої заохочувальної виплати за підсумками роботи за певний період на кількість відпрацьованих робочих днів періоду, за який вони нараховані, та множенням на кількість відпрацьованих робочих днів відповідного місяця, що припадає на розрахунковий період.

Тобто для визначення частини винагороди за підсумками роботи за рік, яка враховуватиметься при обчисленні середньої заробітної плати для оплати часу щорічної відпустки у вересні 2021 року, необхідно суму нарахованої працівнику винагороди за підсумками роботи за 2020 рік розділити на кількість відпрацьованих працівником робочих днів у 2020 році та помножити на кількість відпрацьованих працівником робочих днів в місяцях розрахункового періоду, до якого відноситься премія (січень – серпень 2021 року).

Одночасно повідомляємо, що листи міністерств не є нормативно-правовими актами та мають інформаційно-рекомендаційний характер.

З метою недопущення поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, Мінекономіки мінімізує використання паперового документообігу, у зв’язку з чим відповідь надається електронною поштою.

Заступник Міністра економіки України                                                Світлана ГЛУЩЕНКО

Комментарии к материалу

Лучшие материалы