Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Разделы:
Подразделы:
Подразделы:
Подразделы:

Как подать Расчет за головное предприятие, если допущена ошибка, в результате чего Расчет с типом «Отчетный» представлен за обособленное подразделение?

17.08.2021

Для представления Расчета за головное предприятие необходимо подать Расчет с типом «Уточняющий».


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 12.08.21 р. № 2993/ІПК/99-00-04-03-03-05

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення щодо подання податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі - Розрахунок) та повідомляє.

Платник податків у зверненні повідомив, що при поданні Розрахунку за І квартал 2021 року була допущенна помилка, в результаті чого Розрахунок з типом «Звітний» поданий за відокремлений підрозділ. При цьому Розрахунок з типом «Звітний» за головне підприємство подати неможливо. Таким чином платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання яким чином можливо подати Розрахунок за головне підприємство.

Відповідно до пп. «б» п. 176.2 ст. 176 Кодексу особи, які відповідно до Кодексу мають статус податкових агентів, та платники єдиного внеску зобов'язані, зокрема, подавати у строки, встановлені Кодексом для податкового кварталу, Розрахунок (з розбивкою по місяцях звітного кварталу), до контролюючого органу за основним місцем обліку.

Форма Розрахунку та Порядок заповнення та подання податковими агентами Розрахунку (далі - Порядок), затверджені наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 р. N 4 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 15.12.2020 р. N 773).

У разі наявності у юридичної особи неуповноваженого сплачувати податок відокремленого підрозділу, на якому працюють наймані працівники та за який вона стає на облік як платник податку за неосновним місцем обліку, така юридична особа заповнює окремий Розрахунок із зазначенням в рядку «033» повного найменування відокремленого підрозділу за який подається такий Розрахунок та Додаток N 4ДФ «Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору» (далі - Додаток N 4ДФ) по цьому підрозділу (пп. «б» п. 176.2 ст. 176 Кодексу та абзац другий п. 3 розділу ІІ Порядку).

Натомість окремими платниками податків допущені типові помилки при заповненні звітності, а саме не заповнено рядок 033 заголовної частини Розрахунку або в звітах за відокремлений підрозділ зазначено показники по єдиному внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування, чим була створена проблема в поданні Розрахунку за головне підприємство.

Тобто у разі не заповнення цього рядка у Розрахунку, така звітність вважається поданою платником податку як за головне підприємство - юридичну особу. Відповідно, якщо такий невірно заповнений «звітний» Розрахунок був прийнятий Пенсійним фондом України (далі - ПФ України) першим, то він трактується як поданий за юридичну особу, а приймання ще одного "звітного" Розрахунку за юридичну особу в інформаційно-телекомунікаційних системах ПФ України не передбачено.

Водночас, у разі встановлення помилок при заповненні Розрахунку (у тому числі за відокремлені підрозділи) та Додатку N 4ДФ проводяться коригування відповідно до розділу 5 зазначеного Порядку.

Відповідно до п. 2 розділу 5 Порядку поданим і прийнятим до граничного строку подання вважається Розрахунок, який прийнятий контролюючим органом та пройшов всі контролі, у тому числі під час завантаження до Реєстру страхувальників та до Реєстру застрахованих осіб, залишається чинним під час прийняття контролюючим органом наступного Розрахунку за такий звітний (податковий) період.

На підставі такого Розрахунку здійснюється коригування необхідних реквізитів та показників як у межах звітного (податкового) періоду, так і поза його межами.

Водночас у разі необхідності проведення коригувань Розрахунку з типом «Звітний» до закінчення строку його подання подається Розрахунок з типом «Звітний новий» (п. 3 розділу 5 Порядку).

У разі необхідності проведення коригувань Розрахунку з типом «Звітний новий» до закінчення строку його подання подається Розрахунок з типом «Звітний новий» (п. 4 розділу 5 Порядку).

При цьому згідно з п. 5 розділу 5 Порядку Розрахунок з типом «Уточнюючий» подається після закінчення строку подання розрахунку з типом «Звітний» та/або «Звітний новий». Уточнюючий Розрахунок може подаватися як за звітний період, так і за попередні періоди.

Враховуючи зазначене, для подання Розрахунку за головне підприємство вам необхідно подати Розрахунок з типом «Уточнюючий».

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу
Быстрая регистрация
Будьте в курсе изменений и актуальных тем, задавайте вопросы.
Популярное
13.05.2025
Топ-20 новостей прошлой недели
Самые интересные новости минувшей недели Госстат планирует прекратить ЕГРПОУ: начато обсуждение Внесены изменения в Порядок проведения призыва граждан на военную службу во время мобилизации ГНС отвечает на актуальные вопросы налогоплательщиков: письмо от 02.05.2025 Работникам планируют предостави...
27.02.2025
Хранение и использование горючего на предприятии в 2025 году: учет, налоги и документальное оформление
Марафон-2025: главные бухгалтерские акценты года У субъектов хозяйствования, использующих в своей деятельности транспортные средства, другие машины и механизмы, потребляющие топливо, постоянно возникают вопросы, связанные с учетом и документальным оформлением операций с таким горючим, а также с изме...
05.03.2025
Опубликовано постановление КМУ, которым упрощена процедура бронирования военнообязанных
Больше по теме: Бронирование работников: пошаговые действия Аннулирование бронирования военнообязанных: основания и условия Отчетность по воинскому учету и бронированию 5 февраля на сайте Кабмина опубликовано постановление от 28.02.2025 № 233, которыи внесены изменения впорядок бро...
Новое
16.05.2025
Контроль за работой водителей должен осуществляться независимо от протяженности маршрутов и других обстоятельств
Ответственность наступает за неиспользование карты водителя и неисполнение водителем обязанности по распечатке информации на бумажном носителе о режиме работы и отдыха водителя, или о несоблюдении водителем режима труда и отдыха. Укртрансбезопасность информирует о судебной практике Верховного Суда п...
16.05.2025
Как заполнить форму № 20-ОПП, если объект налогообложения не имеет названия улицы и номера дома
Для заполнения формы № 20-ОПП первоисточником данных по объекту налогообложения, в частности, относительно его местонахождения (адреса), являются правоустанавливающие документы, актуальные на дату ее подачи. Больше по теме: Форма № 20-ОПП: правила подачи и заполнения Какая информация указывается в ...
16.05.2025
Обнародована судебная практика по корпоративным спорам и корпоративным правам за 2024 год
Сделан анализ судебной практики рассмотрения дел по корпоративным спорам и корпоративным правам за 2024 год. Восточный апелляционный хозяйственный суд провел анализ судебной практики рассмотрения дел по корпоративным спорам и корпоративным правам за 2024 год. В частности, проанализирована суде...
Лучшие материалы
Центр уведомлений