Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Госслужащий отсутствует, должность вакантна - кому и сколько оплачивать замену

03.11.2020 752 0 1

Выплату за дополнительную нагрузку в связи с выполнением обязанностей временно отсутствующего госслужащего устанавливает руководитель госслужбы госслужащему по представлению его непосредственного руководителя в размере 50% должностного оклада временно отсутствующего госслужащего (ч. 3 ст. 52 Закона о госслужбе).

В свою очередь выплату за дополнительную нагрузку в связи с выполнением обязанностей по вакантной должности госслужбы устанавливает руководитель госслужбы по представлению непосредственного руководителя госслужащим, между которыми осуществлено распределение обязанностей по вакантной должности, пропорционально дополнительной нагрузке за счет экономии фонда должностного оклада по соответствующей должности (ч. 4 ст. 52 Закона о госслужбе).

По этому поводу НАГС делает вывод, что выполнение обязанностей временно отсутствующего госслужащего, который занимает должность госслужбы категории «Б», или выполнение обязанностей по вакантной должности госслужбы категории «Б» может быть положено как на госслужащего, который занимает должность госслужбы категории «Б», так и госслужащего, который занимает должность госслужбы категории «В».

Выплаты, предусмотренные ст. 52 Закона о госслужбе, - обязательны.

Государственному служащему, на которого возложено исполнение обязанностей:

  • по вакантной должности госслужбы, устанавливают выплату за дополнительную нагрузку за счет экономии фонда должностного оклада по соответствующей должности пропорционально дополнительной нагрузке в размере должностного оклада, установленного по вакантной должности, в зависимости от отработанного времени (количество дней, когда лицо выполняло обязанности по вакантной должности);
  • временно отсутствующего госслужащего, устанавливают выплату в размере 50% должностного оклада временно отсутствующего госслужащего.

По мнению НАГС, руководитель подразделения (заместитель руководителя) должен обладать знаниями, умениями и навыками, необходимыми для выполнения задач, возложенных на это подразделение. Поэтому при выполнении руководителем структурного подразделения (заместителем руководителя) обязанностей по вакантной должности госслужащего этого структурного подразделения или на время его временного отсутствия выплаты не производятся.


НАЦІОНАЛЬНЕ АГЕНТСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ

ЛИСТ

10 серпня 2020 року № 5738/13-20

Щодо виконання обов’язків тимчасово відсутнього державного службовця

НАДС в межах повноважень розглянув <...> звернення <...>.

Відповідно до статті 31 Закону України «Про державну службу» (далі — Закон) з метою безперебійного функціонування державного органу одночасно з прийняттям рішення про оголошення конкурсу на зайняття вакантної посади державної служби до призначення особи на таку посаду суб’єкт призначення може прийняти рішення:

1) про тимчасове покладення виконання обов’язків за вакантною посадою державної служби категорії «А» на одного із заступників або на одного з керівників самостійних структурних підрозділів цього державного органу;

2) про тимчасове покладення виконання обов’язків за вакантною посадою керівника самостійного структурного підрозділу на одного із державних службовців, які працюють у відповідному структурному підрозділі державного органу;

3) про тимчасовий розподіл обов’язків за іншими вакантними посадами державної служби між державними службовцями, які працюють у відповідному структурному підрозділі державного органу.

Строк тимчасового виконання обов’язків за вакантною посадою державної служби не може перевищувати три місяці. На час виконання обов’язків за вакантною посадою державної служби здійснюється виплата, передбачена частиною четвертою статті 52 Закону, крім випадку покладення виконання обов’язків на відповідного заступника.

Відповідно до частини третьої статті 52 Закону виплата за додаткове навантаження у зв’язку з виконанням обов’язків тимчасово відсутнього державного службовця встановлюється керівником державної служби державному службовцю за поданням його безпосереднього керівника у розмірі 50 відсотків посадового окладу тимчасово відсутнього державного службовця.

Частиною четвертою статті 52 Закону визначено, що виплата за додаткове навантаження у зв’язку з виконанням обов’язків за вакантною посадою державної служби встановлюється керівником державної служби за поданням безпосереднього керівника державним службовцям, між якими здійснено розподіл обов’язків за вакантною посадою, пропорційно додатковому навантаженню за рахунок економії фонду посадового окладу за відповідною посадою.

Отже, аналізуючи зазначені положення Закону, можна дійти висновку, що виконання обов’язків тимчасово відсутнього державного службовця, який обіймає посаду державної служби категорії «Б», або виконання обов’язків за вакантною посадою державної служби категорії «Б» може бути покладено як на державного службовця, який обіймає посаду державної служби категорії «Б», так і державного службовця, який обіймає посаду державної служби категорії «В».

Виплати, передбачені статтею 52 Закону, є обов’язковими.

Державному службовцю, на якого покладено виконання обов’язків за вакантною посадою державної служби, встановлюється виплата за додаткове навантаження за рахунок економії фонду посадового окладу за відповідною посадою пропорційно додатковому навантаженню в розмірі посадового окладу, встановленого за вакантною посадою, в залежності від відпрацьованого часу (кількість днів, коли особа виконувала обов’язки за вакантною посадою).

Державному службовцю, на якого покладено виконання обов’язків тимчасово відсутнього державного службовця, встановлюється виплата у розмірі 50 відсотків посадового окладу тимчасово відсутнього державного службовця.

Однак, на думку НАДС, керівник підрозділу (заступник керівника) має володіти знаннями, вміннями і навичками, необхідними для виконання завдань, покладених на цей підрозділ. У зв’язку з чим при виконанні керівником структурного підрозділу (заступником керівника) обов’язків за вакантною посадою державного службовця цього структурного підрозділу або на час його тимчасової відсутності виплати не проводяться.

Окремо повідомляємо, що листи міністерств, інших центральних органів виконавчої влади мають лише роз’яснювальний (інформаційний) характер і не встановлюють правових норм.

Голова
Н. Алюшина

Комментарии к материалу

Лучшие материалы