ГФС о необходимости создания акцизного склада
20.06.2017 385 0 0
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 14.06.2017 р. N 635/6/99-95-42-03-15/ІПК
Про необхідність створення акцизного складу
Державна фіскальна служба України розглянула лист про надання індивідуальної податкової консультації щодо необхідності створення акцизного складу підприємством, що є морським терміналом та являє собою систему інженерних споруд і технологічних пристроїв, які забезпечують приймання, зберігання і транспортування нафти і нафтопродуктів, та надає послуги замовникам, які здійснюють експортно-імпортні та транзитні операції з нафтою та нафтопродуктами при їх транспортуванні з вивантаженням з одного виду транспорту (залізничні цистерни, нафтоналивні танкери), формуванням танкерних партій у власному резервуарному парку, перевантаженням на інший вид транспорту (залізничні цистерни, нафтоналивні танкери), та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Згідно з абзацом першим п. 230.1 ст. 230 Кодексу акцизні склади утворюються з метою підвищення ефективності роботи із запобігання та боротьби із незаконним виробництвом і обігом, зокрема пального, посилення контролю за повнотою та своєчасністю надходжень до бюджету акцизного податку.
Підпунктом 14.1.6 п. 14.1 ст. 14 Кодексу встановлено, що акцизний склад - це спеціально обладнані приміщення на обмеженій території, розташовані на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, навантаження-розвантаження, зберігання пального (крім скрапленого газу природного, бензолу, метанолу), за винятком приміщень для навантаження-розвантаження, зберігання пального виключно для потреб власного споживання пального розпорядником акцизного складу.
Відповідно до пп. 14.1.224 п. 14.1 ст. 14 Кодексу розпорядник акцизного складу - суб’єкт господарювання, зокрема, який здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, навантаження-розвантаження, зберігання пального (крім скрапленого газу природного, бензолу, метанолу), крім суб’єктів господарювання, які використовують приміщення, розташовані на митній території України, для навантаження-розвантаження, зберігання пального виключно для потреб власного споживання пального.
Таким чином, якщо юридична особа надає іншим особам послуги зі зберігання, навантаження-розвантаження пального (крім скрапленого газу природного, бензолу, метанолу), вона повинна створити акцизний склад незалежно від того, хто є власником цього пального.
Крім того, відповідно до абзацу п’ятого п. 230.1 ст. 230 Кодексу акцизні склади, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування навантаження-розвантаження, зберігання пального, повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі, які зареєстровані в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі. Відпуск пального без наявності витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників забороняється.
При цьому згідно з п. 12 підрозд. 5 розд. ХХ "Перехідні положення" Кодексу норми п. 230.1 ст. 230 Кодексу щодо обладнання акцизних складів, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, навантаження-розвантаження, зберігання пального, витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками застосовуються з 1 січня 2018 року.
Комментарии к материалу