Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Доставка товаров по почте или курьерской службой

16.03.2020 156 0 0

В случае если покупателем был заказан технически сложный бытовой товар подлежит гарантийному ремонту (обслуживанию) или лекарственные средства или изделия медицинского назначения у физического лица - предпринимателя - плательщика единого налога, то по условиям п. 6 ст. 3 Закона Украины от 06.07.95 г. № 265 при доставке таких товаров по почте или курьерской службой субъект хозяйствования обязан выдать расчетный документ установленной формы (чек РРО) и соответствующим образом оформленный гарантийный талон (в случае необходимости).


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 05.03.2020 р. № 932/6/99-00-05-04-01-06/ІПК

Державна податкова служба України розглянула запит TOB «....» від ... щодо надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.

Щодо необхідності забезпечення операторами поштового зв’язку та кур’єрськими службами при доставці покупцю придбаного ним в інтернет магазині товару, який попередньо оплачено через програмно-технічний комплекс самообслуговування банку, видачі розрахункового документа встановленої форми (фіскального чека).

Правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначено Законом України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі - Закон № 265), дія якого поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та безготівковій формі.

Відповідно до п. 2 ст. 9 Закону № 265 реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при виконанні банківських операцій, крім операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, якщо такі операції виконуються не в касах уповноважених банків і операцій комерційних агентів банків та небанківських фінансових установ з приймання готівки для подальшого її переказу з використанням програмно-технічних комплексів самообслуговування, за винятком програмно-технічних комплексів самообслуговування, що дають змогу користувачеві здійснювати виключно операції з отримання коштів.

Згідно з п.п. 1.32-2 п. 1 Закону України від 05 квітня 2001 року № 2346-ІІІ «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» програмно-технічний комплекс самообслуговування - пристрій, що дає змогу користувачеві здійснювати операції з ініціювання переказу коштів, а також виконувати інші операції відповідно до функціональних можливостей цього пристрою без безпосередньої участі оператора (касира).

Відповідно до п. 4. розділу І Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 01.06.2011 № 174, каса банку - сукупність операційних кас банку, його філій, відділень, пунктів дистанційного обслуговування, пунктів обміну іноземної валюти, а також ПТКС та банкоматів.

Водночас Закон України від 03.09.2015 № 675-VІІІ «Про електронну комерцію» (далі - Закон № 675) визначає засади діяльності у сфері електронної комерції, встановлює порядок вчинення електронних правочинів із застосуванням інформаційно-телекомунікаційних систем та визначає права і обов’язки учасників відносин у сфері електронної комерції.

Так, п.п. 14 п. 1 ст. З Закону № 675 встановлено, що реалізація товару дистанційним способом - укладення електронного договору на підставі ознайомлення покупця з описом товару, наданим продавцем у порядку, визначеному Законом № 675, шляхом забезпечення доступу до каталогів, проспектів, буклетів, фотографій тощо з використанням інформаційно-телекомунікаційних систем, телевізійним, поштовим, радіозв’язком або в інший спосіб, що виключає можливість безпосереднього ознайомлення покупця з товаром або із зразками товару під час укладення такого договору.

Відповідно до абзацу другого п. 1 ст. 13 Закону № 675 розрахунки у сфері електронної комерції можуть здійснюватися, зокрема, шляхом переказу коштів або оплати готівкою з дотриманням вимог законодавства щодо оформлення готівкових та безготівкових розрахунків, а також в інший спосіб, передбачений законодавством України.

Враховуючи викладене, якщо покупець замовив товар у інтернет магазині і розрахунок за нього було попередньо здійснено через ПТКС, що належить банку, суб’єкт господарювання не зобов’язаний застосовувати реєстратор розрахункових операцій.

Разом з тим, відповідно до п. З ст. 13 Закону № 675 продавець (виконавець, постачальник), оператор платіжної системи або інша особа, яка отримала оплату за товар, роботу, послугу відповідно до умов електронного договору, повинні надати покупцеві (замовнику, споживачу) електронний документ, квитанцію, товарний чи касовий чек, квиток, талон або інший документ, що підтверджує факт отримання коштів, із зазначенням дати здійснення розрахунку.

У випадку продажу інтернет магазином товарів, на які встановлені гарантійні терміни, також технічний паспорт чи інший документ, що його замінює, у яких обов’язково робиться відмітка про дату продажу та найменування суб’єкта господарювання, яка завіряється штампом (печаткою) і підписом суб’єкта господарювання.

У випадку продажу технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню), а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, слід враховувати норми п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України та п. 6 ст. 9 Закону № 265 щодо обов’язковості застосування реєстраторів розрахункових операцій фізичними особами - підприємцями платниками єдиного податку другої - третьої групи, які продають зазначені товари.

Таким чином, у разі якщо покупцем було замовлено технічно складний побутовий товар, що підлягає гарантійному ремонту (обслуговуванню) чи лікарські засоби або вироби медичного призначення у фізичної особи - підприємця - платника єдиного податку, то згідно з п. 6 ст. з Закону № 265 при доставці таких товарів поштою або кур’єрською службою, суб’єкт господарювання зобов’язаний видати розрахунковий документ встановленої форми (чек реєстратора розрахункових операцій) та відповідним чином оформлений гарантійний талон (у разі необхідності).

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу

Лучшие материалы