Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Денежная компенсация стоимости питания

21.12.2020 162 0 0

Поскольку налогоплательщик - участник спортивных (кроме профессионального спорта) мероприятий, финансируемых некоммерческими организациями, получает доход в виде компенсации стоимости питания, то указанный доход включается в общий месячный (годовой) налогооблагаемый доход такого плательщика как другой доход с соответствующим налогообложением.

Такие другие доходы указываются в налоговом расчете по форме № 1ДФ под признаком дохода «127».


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 30.10.2020 р. № 4462/ІПК/99-00-04-05-03-06

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), розглянула звернення щодо відображення у податковому розрахунку за формою № 1ДФ доходів у вигляді компенсації вартості харчування, наданих (виплачених) платнику податку - учаснику спортивних (крім професійного спорту) заходів, що фінансуються неприбутковими організаціями, та в межах компетенції повідомляє.

Комунальний заклад, що внесений в реєстр неприбуткових організацій, здійснює грошову компенсацію вартості харчування учасникам спортивних змагань (не професійний спорт).

При цьому його цікавить питання відображення у податковому розрахунку за формою № 1ДФ зазначених доходів.

Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом ІV Кодексу, відповідно до п.п. 163.1.1 п. 163.1 ст. 163 Кодексу об’єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий таким платником як додаткове благо (крім випадків, передбачених ст. 165 Кодексу) у вигляді вартості майна та харчування, безоплатно отриманого платником податку, крім випадків, визначених Кодексом для оподаткування прибутку підприємств (п.п. «б» п.п. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 Кодексу).

Додатково до винятків, передбачених підпунктом «а» цього підпункту, не вважаються додатковим благом платника податку доходи, одержані у формі та розмірах, що підлягають включенню роботодавцем до собівартості реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг, а також кошти, вартість послуг, проживання, проїзду, харчування, спортивного одягу, аксесуарів, взуття та інвентарю, колясок для осіб з інвалідністю, у тому числі які призначені для участі осіб з інвалідністю в фізкультурно-реабілітаційних та спортивних заходах, лікарських та медико-відновлюваних засобів та інших доходів, наданих (виплачених) платнику податку - учаснику спортивних (крім професійного спорту), фізкультурно-оздоровчих заходів, заходів з фізкультурно-оздоровчої діяльності та фізкультурно-спортивної реабілітації, що фінансуються з бюджету та/або бюджетними організаціями, іншими неприбутковими організаціями, внесеними до Реєстру неприбуткових організацій та установ на дату надання таких коштів.

Звертаємо увагу, що ця норма не містить посилань на те, що дохід у вигляді вартості харчування, безоплатно отриманого платником податку –  учасником спортивних (крім професійного спорту) заходів, що фінансуються з бюджету та/або бюджетними організаціями, іншими неприбутковими організаціями, внесеними до Реєстру неприбуткових організацій та установ на дату надання таких коштів, не оподатковуються податком на доходи фізичних осіб. Зазначене лише вказує, що такі доходи не є додатковим благом.

Разом з цим до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються інші доходи, крім зазначених у ст. 165 Кодексу (п.п. 164.2.20 п. 164.2 ст. 164 Кодексу).

Отже, оскільки платник податку - учасник спортивних (крім професійного спорту) заходів, що фінансуються неприбутковими організаціями, отримує дохід у вигляді компенсації вартості харчування, то зазначений дохід включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу такого платника як інший дохід з відповідним оподаткуванням.

Відповідно до п.п. «б» п. 176.2 ст. 176 Кодексу особи, які відповідно до Кодексу мають статус податкових агентів, зобов'язані подавати у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування.

Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду.

Згідно з Довідником ознак доходів, наведеним у додатку до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4, інші доходи, які включаються до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, зазначаються під ознакою доходу «127».

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу

Лучшие материалы