Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Быть или не быть дисконтированию с контрагентом контролируемой операцией

06.07.2020 155 0 0

Сама операция дисконтирования не является операцией с контрагентом, а является расчетной величиной. Поэтому, для целей ТЦО это не будет считаться контролируемой операцией и не будет учитываться при определении объема хозопераций налогоплательщика.


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 24.06.2020 р. № 2552/6/99-00-05-05-02-06/ІПК

Державна податкова служба України розглянула звернення щодо питання віднесення операцій дисконтування довгострокової заборгованості перед нерезидентом до контрольованих та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України в редакції, чинній з 23.05.2020 р., (далі - Кодекс), повідомляє.

Відповідно до інформації, наданої у зверненні, товариство має довгострокову заборгованість перед підприємством - пов’язаною особою, яке є резидентом Республіки Польща. Вказана довгострокова заборгованість відповідно до вимог бухгалтерського обліку була продисконтована.

Згідно із пп. 39.2.1.4 пп. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Кодексу господарською операцією для цілей трансфертного ціноутворення є всі види операцій, договорів або домовленостей, документально підтверджених або непідтверджених, що можуть впливати на об’єкт оподаткування податком на прибуток підприємств платника податків.

Згідно з пп. 134.1.1 п. 134. ст. 134 Кодексу об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень цього Кодексу.

Положеннями Кодексу не передбачено різниць для коригування фінансового результату до оподаткування за операціями з дисконтування фінансових активів.

Такі операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку при формуванні фінансового результату до оподаткування.

Підпунктом 39.2.1.7 пп. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Кодексу визначено, що господарські операції, передбачені підпунктами 39.2.1.1 (крім операцій, що здійснюються між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні) і 39.2.1.5 цього підпункту, визнаються контрольованими, якщо одночасно виконуються такі умови:

  • річний дохід платника податків від будь-якої діяльності, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 150 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік;
  • обсяг таких господарських операцій платника податків з кожним контрагентом, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 10 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік.

Отже, дисконтування довгострокової заборгованості впливає на суму річного доходу платника податків. При цьому сама операція дисконтування не є операцією з контрагентом, а є розрахунковою величиною, і тому для цілей застосування трансфертного ціноутворення не вважається контрольованою і не враховується для обчислення обсягу господарських операцій платника податків з кожним контрагентом.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податку, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу

Лучшие материалы