Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Разделы:
Подразделы:
Подразделы:
Подразделы:

Арендатор недвижимости не может платить налог вместо владельца

17.02.2020

Уплатить в Государственную казначейску службу денежное обязательство по налогу на недвижимое имущество должен непосредственно собственник такого недвижимого имущества, а не арендатором. Ведь арендатор недвижимого имущества не соответствует признакам плательщика налога на недвижимое имущество, определенным пп. 266.1.1 НКУ.


ГУ ДПС У ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 03.02.2020 р. № 428/ІПК/24-13-04-03

Головне управління ДПС у Чернівецькій області на звернення Підприємства щодо сплати податку на нерухоме майно, відмінного від земельної ділянки (далі - Податок на нерухоме майно) та включення її до обсягів оподаткування єдиним податком, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Підприємство поінформувало, що знаходиться на спрощеній системі оподаткування третьої групи, сплачує єдиний податок за ставкою 5 відсотків та здає в оперативну оренду основні засоби (будівлі), які являються її власністю та запитує:

1. Чи можливе здійснення орендарем Підприємства сплати держказначейству податку на нерухоме майно замість власника (орендар використовує майно у своїй господарській діяльності)?

2. Чи потрібно Підприємству, в разі здійснення орендарем платежів держказначейству з податку на нерухоме майно, включаючи їх до її обсягів оподаткування єдиним податком?

Питання 1

Звернення щодо можливого здійснення орендарем Підприємства стати держказначейству податку на нерухоме майно замість власника.

Відповідно до п.п. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 Кодексу платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками житлової та/або нежитлової нерухомості.

Крім того, відповідно до п.п. 16.1.4. п. 16.1 ст.16 Кодексу платник податків зобов’язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених Кодексом та законами з питань митної справи.

Сплата податку та збору здійснюється платником податку безпосередньо, а у випадках, передбачених податковим законодавством, - податковим агентом, або представником платника податку (п. 38.2 ст. 38 Кодексу).

Крім цього, згідно з п. 87.7 ст. 87 Кодексу забороняється будь-яка уступка грошового зобов’язання або податкового боргу платника податків третім особам.
Враховуючи вищезазначене, сплата податку або збору здійснюється платником податку безпосередньо, а у випадках, передбачених податковим законодавством, - податковим агентом, або представником платника податку.

Орендар Підприємства не відповідає ознакам платника Податку на нерухоме майно, визначеним п.п. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 Кодексу, тому, сплата до Державної казначейської служби грошового зобов’язання по Податку на нерухоме майно повинна проводитися безпосередньо Підприємством, а не орендарем Підприємства.

Питання 2

Звернення щодо необхідності Підприємству, в разі здійснення орендарем платежів держказначейству з податку на нерухоме майно, включаючи їх до її обсягів оподаткування єдиним податком.

Згідно з п. 291.2 ст. 291 Кодексу спрощена система оподаткування, обліку та звітності - особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених п. 297.1 ст. 297 Кодексу;

на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених главою 1 розд. XIV Кодексу, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.

Визначення доходу платника єдиного податку - юридичної особи третьої групи регулюється пп. 2 п. 292.1 ст. 292 Кодексу:

  • доходом для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 Кодексу.

Таким чином, сума платежів, яка згідно договору оренди відшкодовується орендарем, включається до доходу юридичної особи - платника єдиного податку третьої групи (орендодавця).

У відповідності до п.52.2 ст.52 Кодексу індивідуальна податкова консульта

Комментарии к материалу
Популярное
20.05.2025
Актуальные счета для уплаты налогов
Информация о реквизитах счетов, открытых для зачисления налогов, а также для уплаты единого взноса Больше по теме: Новая форма ТТН: обзор изменений Микро, малое, среднее или крупное: зачем нужно определять размер предприятия Утверждаем и обновляем штатное расписание: правила и нюансы Списки...
17.04.2025
С 16.04.2025 начали действовать сроки хранения документов по воинскому учету
Больше по теме: Приказы и распоряжения: основные термины, виды и сроки хранения Сроки хранения первичных документов увеличены: повлияет ли это на сроки давности для проверок Министерство юстиции приказом от 14.03.2025 № 748/5 утвердило изменения к Перечню типовых документов, которые созд...
21.05.2025
Критически важные предприятия до 28 мая должны подать соответствующие данные: письмо Минэкономики
Больше по теме: Перечень отраслевых и региональных нормативных актов, которыми утверждены критерии признания предприятий критически важными в особый период Зарплатные критерии для бронирования работников: исчисляем среднюю зарплату Минэкономики в письме от 19.05.2025 № 27-11/37509-07 проинфор...
Новое
30.06.2025
В любом административном акте должен быть указан способ обжалования – Минюст
Процедура обжалования касается не только конечных решений, но и процедурных решений и действий или бездействия органов. Это обеспечивает защиту прав на всех этапах административной процедуры. Статья 18 Закона от 17.02.2022 № 2073-IX «Об административной процедуре» (далее – Закон № ...
30.06.2025
Обои для рабочего стола от Uteka – Июль
Примите в подарок обои для рабочего стола от Uteka! * Скачайте архивный файл, распакуйте его и установите понравившееся изображение на рабочий стол компьютера. Календарь бухгалтера на июль 2025 года ...
30.06.2025
Летняя подработка подростков: особенности оформления
Рассмотрим с какого возраста можно работать несовершеннолетним, продолжительность рабочего времени, права несовершеннолетних работников, работы, на которых запрещено работать несовершеннолетним, а также как подростка оформить на работу. Летние каникулы – это не только время для отдыха, но и во...
Лучшие материалы