Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Мінфін відмовився від посередників в реалізації облігацій

Редакция

15.02.2016 209 0 0

Міністерство фінансів України вирішило відмовитися від інституту первинних дилерів при реалізації облігацій внутрішньої державної позики.

Інститут первинних дилерів віджив. Через два-три тижні прибуде місія МВФ і цей інститут буде скасований. В результаті доступ до первинного ринку ОВДП отримають всі банки, а не тільки обраний коло.

Учасники ринку також підтримують рішення Мінфіну. Склалася ситуація, в якій він більше створює перешкод учасникам ринку, ніж сприяє його розвитку. Найкращим варіантом було б скасувати його, щоб дати ринку самостійно розібратися, кому цікавий первинний ринок, а кому - ні. Це спростить і доступ до валютних ОВДП, які Мінфін планує розміщувати в II кварталі.

Крім того, скасування інституту первинних дилерів розширить коло покупців цінних паперів Мінфіну. По-перше, за свою роботу первинний дилер бере комісію від 1-2 тис. Грн до 0,2% в середньому по валютним ОВДП. По-друге, працювати через первинного дилера - довший і ємний процес.

Коли інститут первинних дилерів скасують, покупка ОВДП безпосередньо у Мінфіну буде можлива як юрособам, так і фізособам - за умови роботи через торговця цінними паперами. Умови - такі ж, як при покупці ОВДП на вторинному ринку.

Нагадаємо, що Мінфін має намір продати банки з державною часткою участі протягом двох наступних років. Також держава розгляне можливість продажу не менше 20% акцій системоутворюючих банків в середньостроковій перспективі до середини 2018 року, віднісши до них державні «Ощадбанк» і «Укрексімбанк».

Джерело: http://ru.slovoidilo.ua/2016/02/15/no...

 

Комментарии к материалу

Лучшие материалы