Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як українському агробізнесу заробити на відходах

Редакція

12.03.2018 178 0 0

Щовесни й осінь для великих і середніх підприємств завжди характерна одна і та ж картина. Палаючі поля, коли горить стерня і завали відходів тваринництва.

Проведені разом з німецьким Центром дослідження біомаси (DBFZ) підрахунки, показали наступне. У Харківській області доступні 20% біомаси, яка не має ніякого значення ні в оновленні грунтів, ні в харчуванні худоби.

Якщо її пустити на електроенергію, нею рік можна постачати півторамільйонний Харків, а теплом - три області: Харківська, Полтавську і Сумську.

По кожному виду відходів є дослідження. Наприклад, якщо переробляються відходи тваринництва в нашій області, ми отримуємо 243 МВт на годину - це рівно в п'ять разів більше, ніж виробляють все сонячні електростанції України.

Тепер подивимося, скільки біомаси використовується для отримання теплоенергії. Якщо мова про відходи рослинництва в області, а це характерно і для України в цілому, - то це менше 5%.

Що ми можемо запропонувати для вирішення цієї проблеми? Наприклад, ми розробили треки - оптимальної доставки від місця виробництва біомаси до місця її безпосереднього використання, щоб максимально заощадити на логістиці.

В Україні є прекрасний проект - перший і поки єдиний в країні біоенергетичний кооператив, створений три роки тому. Це 12 підприємств малого і середнього бізнесу. Вони пропорційно своїм земельним банкам виділили земельні ділянки під ріпак.

Завдяки участі в кооперативі ці господарства змогли знизити свої витрати на пальне майже вдвічі. До того ж вони підтримують соціальну відповідальність бізнесу - 10% від зекономленої суми кожне підприємство перераховує в фонд розвитку своєї місцевої громади плюс заправляє дві машини швидкої допомоги і шкільний автобус.

Ще один проект - це енергоефективність громада в селі Веселе, яка повністю забезпечує себе енергією за рахунок біомаси.

Але факт залишається фактом: цей проект визнаний Мінрегіонбудом і Радою Європи найкращим у сфері енергоефективності та альтеративних енергетики України, найкращим інвестиційним проектом в Харківській області.

Зараз створена демонстраціоннуя майданчик використання біомаси на діючих аграрних та інших підприємствах. На полігоні великих побутових відходів в Харкові в минулому році запущений завод, який виробляє газ і електроенергію в результаті спалювання сміття.

Також розпочалося будівництво біогазового заводу, який перероблятиме відходи тваринництва харчової промисловості та вирощування кукурудзи.

 https://ru.agroday.com.ua/2018/03/05/...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали