Послуга з управління будинком: ціна за домовленістю
ЖКП по-новому: особливості роботи управителя, облік, податки
Акценти статті:
- як сформувати ціну послуги з управління багатоквартирним будинком (далі – ББ);
- як скласти кошторис витрат для підтвердження ціни договору з управителем.
Закон від 09.11.17 р. № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги» (далі – Закон № 2189) не так багато уваги приділив тому, як визначити ціну договору, який споживачі житлових послуг укладають з управителем. Проте якщо норми названого Закону проаналізувати з огляду на інші акти законодавства, що діють сьогодні, то деякі висновки все ж таки можна зробити.
У ч. 1 ст. 10 Закону № 2189 визначено, що ціни (тарифи) на житлово-комунальні послуги встановлюються за домовленістю сторін, крім випадків, коли згідно із законом такі ціни (тарифи) є регульованими.
Проте вартості житлових послуг, тобто послуг з управління ББ ця норма не стосується. У ч. 2 Закону № 2189 недвозначно сказано, що ціна такої послуги встановлюється за домовленістю сторін, тобто співвласників ББ або об'єднання співвласників ББ (далі – ОСББ) та управителя, за одним винятком – якщо управитель обирається органом місцевого самоврядування за конкурсом. Ця норма була введена в дію з 10.06.18 р.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року