Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Крадіжка, псування майна: облік наслідків

07.06.2019 1883 0 0

Збитки підприємства: як розрахувати, відобразити в обліку та скоротити

У консультації розглянемо порядок відображення в податковому та бухгалтерському обліку нестач матеріальних цінностей, що виникли в результаті крадіжок і псування особами, які не пов’язані з підприємствами договірними та трудовими відносинами.

Згідно з п. 2 Порядку № 116 розмір збитків від розкрадання, нестачі, псування матеріальних цінностей визначається шляхом проведення незалежної оцінки з урахуванням національних стандартів оцінки, установлених Законом № 2658 і Постановою № 1440.

Для довідки. Для визначення розміру збитків, які призвели до заподіяння майнової шкоди державі, територіальній громаді або суб’єкту господарювання з державною (комунальною) часткою у статутному капіталі, застосовується методика оцінки майна, затверджена КМУ, зокрема Методика № 1891.

Незалежна оцінка проводиться експертом (незалежним професійним оцінювачем), який має кваліфікаційне свідоцтво оцінювача, або суб’єктом господарювання, який має сертифікат суб’єкта оціночної діяльності та в якого працює хоча б один експерт (із відповідним сертифікатом).

Для оцінки шкоди між підприємством та оцінювачем укладається договір (ст. 10 і 11 Закону № 2658). За її результатами складається звіт про оцінку майна (акт оцінки), у якому вказується сума збитку. На підставі цього звіту сума збитку відображається в обліку підприємства та пред’являється винній особі (якщо таке встановлено) для відшкодування шкоди.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали