Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як заповнити вагові параметри у ТТН у разі перевезення зерна з поля на склад

14.07.2023 475 0 1

Суть питання: у разі перевезення з поля зерна чи іншої сільгосппродукції не завжди є змога точно зазначити вагу. Доволі часто реальну вагу встановлюють на складі вже під час приймання вантажу. Чи можна зазначити приблизну вагу, а потім уточнювати? Та яку вагу слід зазначати – брутто, нетто, допустиму навантагу?

Якщо є вмонтовані автоваги, але показники відхиляються від зважування стаціонарними на складі, чи можна зазначати одні під час завантаження, а потім уточнені вже під час розвантажування?

Відповідь: вважаємо, що можна зазначити спочатку орієнтовну (приблизну) вагу, а тоді уточнити під час зважування та зафіксувати в ТТН чи іншому документі на оприбуткування. Головне - щоб під час перевезення не було перевищено вагові обмеження (як самого авто з вантажем, так і навантаження на вісь). Адже за «перегруз» – відповідальність.

У ТТН наводиться маса вантажу в тонах - як брутто (разом з вагою авто), так і нетто. До речі, розробники е-ТТН розуміють проблему зазначення вагових параметрів для агросфери і розглядають варіанти, як це врахувати під час впровадження реєстрації таких ТТН у єдиній базі.

Тепер – детальніше.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали