Знижена ставка на зарплату осіб з інвалідністю – не для всіх роботодавців...
Із січня 2019 року законодавці, здавалося б, прислухалися до сповненої обурення думки бізнесу і вирішили усунути дискримінацію в питанні сплати ЄСВ. А саме: зрівняти роботодавців – юросіб і фізосіб у праві застосовувати знижену ставку ЄСВ – 8,41 %. І після внесення чергових змін до Закону від 08.07.10 р. № 2464-VI (далі – Закон) роботодавці-підприємці отримали право нараховувати і сплачувати ЄСВ за ставкою 8,41 % за своїх працівників з інвалідністю (за наявності завіреної копії довідки МСЕК, що засвідчує інвалідність працівника).
Проте були враховані інтереси не всіх роботодавців. З поля зору топ-чиновників випали самозайняті особи, які провадять незалежну професійну діяльність і використовують працю найманих працівників, у тому числі і працівників з інвалідністю. Такі роботодавці, на жаль, не можуть скористатися правом на застосування зниженої ставки ЄСВ. На зарплату своїх працівників з інвалідністю вони вимушені нараховувати ЄСВ за основною ставкою – 22 %. А якщо нарахований дохід працівника за місяць виявиться меншим від мінімальної зарплати (МЗП), тоді доведеться ще й донарахувати ЄСВ виходячи з розміру МЗП.
Сподіватимемося, що наші законотворці незабаром усунуть цю прикру помилку і роботодавців не доведеться ділити на категорії за розміром ставки ЄСВ.
Коментарі до матеріалу