Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Організація харчування в полі

12.07.2018 1171 0 0

Із цієї статті ви дізнаєтеся:

  • про можливі варіанти організації харчування працівників, зайнятих на польових роботах, та їх документальне забезпечення;
  • як особливості оподаткування доходів фізосіб у разі харчування, наданого в рахунок зарплати та безоплатно;
  • про порядок відображення госпоперацій щодо харчування в полі на рахунках бухобліку.

Сільське господарство є галуззю з нерівномірною напруженістю роботи в окремі сезони року. Тривалість робочого дня зазвичай збільшується у весняно-літній період та під час збирання врожаю. Нерідко роботи проходять у віддаленості сільськогосподарських угідь від місця мешкання працівників. Тому в період польових робіт для робітників сільського господарства, які знаходяться на значній відстані від населеного пункту, харчування часто організовують на польових станах.

Обов’язок керівника підприємства забезпечити безплатним харчуванням працівників, зайнятих на роботах зі шкідливими та особливо шкідливими умовами праці, передбачено ст. 166 КЗпП. На роботах зі шкідливими умовами праці працівникам видаються безоплатно за встановленими нормами молоко або інші рівноцінні харчові продукти, а з особливо шкідливими умовами – лікувально-профілактичне харчування.

Однак до чинного на сьогодні Переліку виробництв, професій і посад, робота в яких дає право на безоплатне отримання лікувально-профілактичного харчування у зв’язку з особливо шкідливими умовами праці, затвердженого постановою Держкомпраці СРСР та Президії ВЦРПС від 07.01.77 р. № 4/П-1, включено лише працівників хімічних, металургійних, електротехнічних і радіотехнічних виробництв, а також працівників, зайнятих на виробництві ртутних термометрів, гірничих роботах, роботах з радіоактивними речовинами та джерелами іонізуючих випромінювань, роботах в умовах підвищеного атмосферного тиску та роботах із навантаження та розвантаження апатитів у морських та річних портах, виробництвах харчової промисловості, пов’язаних з використанням ртуті та шкідливих хімічних сполук.

Тож сільгосппідпрємства норму ст. 166 КЗпП застосовувати не можуть. Водночас роботодавець може встановити в колективному договорі (угоді, трудовому договорі) не передбачені законодавством пільги та компенсації працівникам, та надавати їх своїм коштом (ст. 7 Закону від 14.10.92 р. № 2694-XII «Про охорону праці»). Тому сільгосппідприємство може цілком законно забезпечувати працівників безплатним чи пільговим (з частковою оплатою) харчуванням.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали