Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Разделы:
Подразделы:
Подразделы:
Подразделы:

Які документи підтверджують сплату судового збору? - проект

Верховній Раді пропонують визначити, що документами про сплату судового збору є платіжне доручення або квитанція установи банку оформлені в установленому порядку.

З такою пропозицією виступив народний депутат Сергій Міщенко, зареєструвавши законопроект №2525а“Про внесення змін та доповнень до Закону України "Про судовий збір" (щодо окремих питань сплати/повернення судового збору)”.

Окрім того, депутат пропонує визначити додаткові підстави, за яких сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду. Зокрема, у разі відмови заявника від видачі судом копій документів та неподання до суду заяви чи скарги.

Нагадаємо:

З 1 вересня в Україні зміняться ставки судового збору

Відповідний Закон (проект №2862) “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору” повернуто з підписом Президента України 15 липня.

Пільги

Закон передбачає наступне:

- зменшення кількості категорій судових справ, при розгляді яких судовий збір не сплачується.

Тепер судовий збір справлятимуть із заяви про обмеження цивільної дієздатності фізособи, визнання особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, а також заяви про надання неповнолітній особі повної цивільної дієздатності.

- суттєве зменшення кількості платників, що звільняються від сплати судового збору.

З переліку пільговиків виключено позивачів у спорах, пов'язаних із дискримінацією, ряд держорганів (Мін’юст, АМКУ, ПФУ), прокуратуру, тощо.

- скасування пільг стосовно сплати судового збору суб'єктами владних повноважень у разі коли судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень.

Ставки

Документом передбачається:

- відміна верхньої межі розміру ставок судового збору за подання до суду позовної заяви майнового характеру. Дана норма стосується лише юросіб. Так, за подання такої позовної заяви юрособою справляється судовий збір в розмірі 1,5% ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної зарплати, а якщо це фізособа, то дані цифри становитимуть 1% і 0,4 відповідно і не більше 5 розмірів мінімальної зарплати, про що вже згадувалось вище.

- запровадження диференціації ставок судового збору за категоріями платників (фізичні особи, юридичні особи) з перенесенням більшого навантаження на юридичних осіб.

- вирівнювання розміру ставок судового збору за подання позовних заяв до господарських та адміністративних судів. Зокрема, за поданням позовної заяви майнового характеру в обох юрисдикціях сплачуватимуть судовий збір в розмірі 1,5% ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної зарплати (дана норма містилась в редакції проекту до другого читання, однак в процесі обговорення було встановлено верхню межу в 150 мінімальних зарплат для господарських судів. В решті пунктів розміри ставок є однаковими, - ред.).

- скасування норми щодо визначення розміру ставок судового збору у фіксованій грошовій сумі.

- збільшення розмірів ставок судового збору.

Окрім того, відповідно до Закону суд зобов'язаний перевіряти зарахування судового збору до Державного бюджету України при відкритті провадження у справі.

Відповідно до розрахунків передбачається зменшення кількості справ, які надходять на розгляд до судів, а також прогнозований річний обсяг надходження коштів від сплати судового збору повинен скласти близько 2,5 млрд гривень.

Джерела:

http://zib.com.ua/ua/118296-yaki_doku...

http://zib.com.ua/ua/117577-z_1_veres...

Комментарии к материалу
Быстрая регистрация
Будьте в курсе изменений и актуальных тем, задавайте вопросы.
Популярное
01.07.2025
Топ-20 новостей прошлой недели
Самые интересные новости минувшей недели Внесены изменения в перечень территорий боевых действий и ВОТ (текст приказа от 16.06.2025) Денежная компенсация за неиспользованные ежегодные отпуска В Резерв+ появятся новые возможности получить автоматическую отсрочку Правительство утвердило изменения к...
20.05.2025
Актуальные счета для уплаты налогов
Информация о реквизитах счетов, открытых для зачисления налогов, а также для уплаты единого взноса Больше по теме: Новая форма ТТН: обзор изменений Микро, малое, среднее или крупное: зачем нужно определять размер предприятия Утверждаем и обновляем штатное расписание: правила и нюансы Списки...
17.04.2025
С 16.04.2025 начали действовать сроки хранения документов по воинскому учету
Больше по теме: Приказы и распоряжения: основные термины, виды и сроки хранения Сроки хранения первичных документов увеличены: повлияет ли это на сроки давности для проверок Министерство юстиции приказом от 14.03.2025 № 748/5 утвердило изменения к Перечню типовых документов, которые созд...
Новое
07.07.2025
Изменение налоговой политики в Бюджетной декларации на 2026–2028 годы
За счет запланированного повышения прожиточного минимума для трудоспособных лиц и минимальной зарплаты произойдет также увеличение определенных налогов и сборов, в частности, минимального и максимального размера ЕСВ, единого налога для первой и второй групп, налога на недвижимость, туристическо...
07.07.2025
Внесены изменения в перечень территорий боевых действий и ВОТ (текст приказа от 28.05.2025)
Больше по теме: Опубликован перечень ВОТ и территорий ведения боевых действий: как воспользоваться налоговыми льготами Минразвития приказом от 28.05.2025 № 910 внесло изменения в Перечень территорий, на которых ведутся (велись) боевые действия или временно оккупированных российской федерацией (не в...
07.07.2025
Планируют усовершенствование Территории высокого уровня налогового доверия (Клуба Белого Бизнеса)
Как сообщил Д. Гетманцев, по запросу бизнеса подан на регистрацию новый законопроект относительно усовершенствования правового режима Территории высокого уровня налогового доверия (Клуба Белого Бизнеса).  Больше по теме: Предприятие включено в «Клуб белого бизнеса»: что это означае...
Лучшие материалы