Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Про внесення змін до деяких законів України щодо уточнення повноважень нотаріусів та особливостей реєстрації похідних речових прав на земельні ділянки сільськогосподарського призначення

Змінами, зокрема, передбачено, що користування Державним реєстром речових прав на нерухоме майно (далі — Реєстр прав) здійснюється безпосередньо нотаріусом, що вчиняє відповідну нотаріальну дію та/або здійснює держреєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Під час здійснення таких дій нотаріус матиме тепер ще й доступ до Державного земельного кадастру (далі — ДЗК) та формуватиме витяг із ДЗК про земельну ділянку, підписаний та посвідчений печаткою нотаріуса.

Крім цього, встановлено, що держреєстрація похідних речових прав на земельні ділянки сільгосппризначення (право володіння, сервітут, емфітевзис, суперфіцій тощо) може здійснюватися нотаріусом незалежно від нотаріального посвідчення договору, на підставі якого виникає таке право.


Також передбачено можливість одночасної держреєстрації похідного права та права власності на сільськогосподарську земельну ділянку за заявою власника або набувача похідних прав на цю ділянку. Причому без подання заявником правовстановлюючого документа, хоча й за умови наявності даних про зареєстровану ділянку в ДЗК та до перенесення до Реєстру прав відомостей про права на землю з Державного реєстру земель.


Комментарии к материалу

Лучшие материалы