Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Разделы:
Подразделы:
Подразделы:
Подразделы:

За несвоевременную регистрацию в ЕРНН налоговых накладных – штраф

24.07.2018


Ответственность плательщиков за нарушение предельных сроков регистрации налоговых накладных и расчетов корректировки к таким налоговым накладным в ЕРНН установлена статьей 1201 Кодекса.

При этом статьей 1201 Кодекса не определены исключения относительно применения штрафных санкций за нарушение срока регистрации налоговых накладных в ЕРНН.
 


Державна фіскальна служба України 

Індивідуальна податкова консультація

від 06.07.18 р. № 2999/6/99-99-12-02-01-15/ІПК

Про застосування штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію в ЄРПН податкових накладних

Державна фіскальна служба України розглянула звернення платника податку щодо застосування штрафних санкцій за порушення термінів реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) та повідомляє.

Платник у своєму зверненні зазначив, що при складанні податкової накладної ним допущена помилка в даті її складання (замість дати 16.02.18 р. була зазначена дата 15.02.18 р.), податкова накладна була зареєстрована в ЄРПН. Після виявлення помилки платником податку складено розрахунок коригування до такої податкової накладної і вірно заповнена податкова накладна, які були зареєстровані в ЄРПН.

Платника податків цікавить питання щодо застосування штрафних санкцій за несвоєчасно зареєстровану в ЄРПН податкову накладну, яка була складена з помилкою у даті її складання.

Згідно з пунктом 187.1 статті 187 Кодексу датою виникнення податкових зобов’язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку – дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів – дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг – дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Пунктом 201.1 статті 201 Кодексу встановлено, що на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений Кодексом термін.

Отже, за загальновстановленими правилами податкова накладна складається у день виникнення податкових зобов’язань з ПДВ платника ПДВ постачальника товарів/послуг, визначених відповідно до пункту 187.1 статті 187 Кодексу (за правилом «першої події»).

Згідно з пунктом 192.1 статті 192 Кодексу якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних та зареєстрованому в ЄРПН.

Розрахунок коригування до податкової накладної складається також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов’язаних зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг.

Порядок складання розрахунку коригування до податкової накладної визначено пунктом 21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.15 р. № 1307, у якому, зокрема, зазначено, що виправлення даних щодо дати складання податкової накладної та її порядкового номера не допускається.

Таким чином, помилка у даті складання податкової накладної не може бути виправлена шляхом подання розрахунку коригування до такої податкової накладної.

Податкова накладна, складена платником ПДВ за операцією з постачання товарів/послуг із зазначенням іншої дати, ніж дата виникнення «першої події» за такою операцією, може бути визначена платником як така, що зайво складена.

Платник податку на дату виявлення факту зазначення неправильної дати в зареєстрованій в ЄРПН податковій накладній має право скласти «від’ємний» розрахунок коригування до податкової накладної, яка визначена ним як зайво складена, та зареєструвати його в ЄРПН.

Складення та реєстрація в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної, визнаної платником податку як зайво складена, не позбавляє платника податку обов’язку скласти податкову накладну за операцією з постачання товарів/послуг із зазначенням у такій податковій накладній дати складання, що відповідає даті настання «першої події» за такою операцією.

Така податкова накладна підлягає обов’язковій реєстрації в ЄРПН таким платником податку з дотриманням визначених Кодексом термінів реєстрації.

Відповідальність платників за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до таких податкових накладних в ЄРПН встановлено статтею 1201 Кодексу.

При цьому статтею 1201 Кодексу не визначено виключень щодо застосування штрафних санкцій за порушення терміну реєстрації податкових накладних в ЄРПН.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
 

Комментарии к материалу
Популярное
08.07.2025
Топ-20 новостей прошлой недели
Самые интересные новости минувшей недели Правительство предлагает расширить категории граждан, имеющих право на отсрочку Гоструда будет проверять работодателей на предмет моббинга: законопроект подписан ГНС отвечает на актуальные вопросы налогоплательщиков: письмо от 27.06.2025 Какие налоги плани...
20.05.2025
Актуальные счета для уплаты налогов
Информация о реквизитах счетов, открытых для зачисления налогов, а также для уплаты единого взноса Больше по теме: Новая форма ТТН: обзор изменений Микро, малое, среднее или крупное: зачем нужно определять размер предприятия Утверждаем и обновляем штатное расписание: правила и нюансы Списки...
17.04.2025
С 16.04.2025 начали действовать сроки хранения документов по воинскому учету
Больше по теме: Приказы и распоряжения: основные термины, виды и сроки хранения Сроки хранения первичных документов увеличены: повлияет ли это на сроки давности для проверок Министерство юстиции приказом от 14.03.2025 № 748/5 утвердило изменения к Перечню типовых документов, которые созд...
Новое
10.07.2025
Можно ли заключать ГПД с несовершеннолетним лицом вместо трудового договора
Используете труд несовершеннолетних? А какой вид отношений с ними можно заключать: гражданско-правового характера или трудового? Больше по теме: Договор ГПХ: оформление и отражение в отчетности Работаем с физлицами по ГПД: требования к оформлению и бухучету расчетов Конституцией Украины (ст. 43) о...
10.07.2025
Проверяем оцифровку трудовых книжек в личном кабинете
До окончания срока оцифровки трудовых книжек осталось меньше года, поэтому важно не медлить с подачей сканкопий в ПФУ. Больше по теме: Электронные и бумажные трудовые книжки: что лучше выбрать и как использовать Трудовая книжка утеряна или испорчена: как оформить дубликат Подать сканкопии трудовых...
10.07.2025
Инфляция в июне составила 100,8 %
Сводная таблица индексов инфляции (ИПЦ) Инфляция на потребительском рынке в июне 2025 года по сравнению с маем 2025 года составила 0,8 %, с начала года – 12,1 %. Базовая инфляция в мае 2025 года по сравнению с апрелем 2025 года составила 0,5 %, с начала года – 4,4 %. На потребительском...
Лучшие материалы