Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Разделы:
Подразделы:
Подразделы:
Подразделы:

Возвращаем бракованные товары поставщику - нерезиденту: что с НДС

30.07.2018

Операция по вывозу за пределы таможенной территории Украины товара, который ввозился на таможенную территорию Украины в таможенном режиме импорта, в связи с его возвращением продавцу-нерезиденту, с возвращением нерезидентом оплаты за товар, облагается налогом по нулевой ставке НДС, если такой вывоз осуществляется в таможенном режиме реэкспорта в соответствии с п. 5 ч. 1 ст. 86 ТКУ.

Операция по вывозу за пределы таможенной территории Украины товара, который ввозился на таможенную территорию Украины в таможенном режиме импорта, в связи с его возвращением продавцу-нерезиденту, если такой вывоз осуществляется в таможенном режиме реэкспорта, за исключением операций по вывозу, перечисленных в п. 5 ч. 1 ст. 86 ТКУ, подлежит освобождению от обложения НДС.

При этом, если плательщик НДС по таким товарам воспользовался своим правом на налоговый кредит и в дальнейшем осуществляет их вывоз в таможенном режиме реэкспорта, то в налоговом периоде, на который приходится такой вывоз, плательщик должен осуществить начисление НДС в соответствии с п. 198.5 НКУ.


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ОФIС ВЕЛИКИХ ПЛАТНИКIВ ДФС

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 16.07.2018 № 3130/ІПК/28-10-01-03-11

Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби розглянув звернення щодо особливостей оподаткування ПДВ операції з повернення постачальнику-нерезиденту імпортованого товару у зв’язку з виявленням браку та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Відповідно до п.1 ст. 85 Митного кодексу України (далі - МКУ) реекспорт - це митний режим, відповідно до якого товари, що були раніше ввезені на митну територію України або на територію вільної митної зони, вивозяться за межі митної території України без сплати вивізного мита та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

Відповідно до пункту 206.5 статті 206 Кодексу операції з вивезення товарів у митному режимі реекспорту звільняються від оподаткування, крім операцій з вивезення відповідно до пункту 5 частини першої статті 86 МКУ, що оподатковуються податком за ставкою, визначеною п.п.195.1.1 п.195.1 ст.195 Кодексу.

Операції з вивезення товарів за межі митної території України у митному режимі реекспорту, якщо товари поміщені у такий режим відповідно до пункту 5 частини першої статті 86 МКУ, оподатковуються за нульовою ставкою (п.п. «б» п.п.195.1.1 п. 195.1 ст.195 Кодексу).

Згідно із пунктом 5 частини першої статті 86 МКУ митний режим реекспорту може бути застосований до товарів, які при ввезенні на митну територію України мали статус іноземних та були поміщені у митний режим імпорту і повертаються нерезиденту - стороні зовнішньоекономічного договору, згідно з яким ці товари помішувалися у цей режим, у зв’язку з невиконанням (неналежним виконанням) умов цього договору або з інших обставин, що перешкоджають його виконанню,

якщо ці товари:

а) вивозяться протягом шести місяців з дати поміщення їх у митний режим імпорту;

б) перебувають у тому самому стані, в якому вони були ввезені на митну територію України, крім природних змін їх якісних та/або кількісних характеристик за нормальних умов транспортування, зберігання та використання (експлуатації), внаслідок якої були виявлені недоліки, що спричинили реекспорт товарів.

Відповідно до п.п.«г» п.185.1 ст.185 Кодексу об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з вивезення товарів за межі митної території України.

З метою оподаткування ПДВ до операцій з ввезення товарів на митну територію України та вивезення товарів за межі митної території України прирівнюється поміщення товарів у будь-який митний режим, визначений МКУ.

Відповідно до п. 198.3 ст.198 Кодексу податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою п. 193.1 ст.193 Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку зокрема, з ввезенням товарів та/або необоротних активів на митну територію України.

Згідно із п. 198.2 ст.198 Кодексу для операцій із ввезення на митну територію України товарів датою віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати податку за податковими зобов'язаннями згідно з п. 187.8 ст. 187 Кодексу.

Відповідно до п. 187.8 ст.187 Кодексу датою виникнення податкових зобов'язань у разі ввезення товарів на митну територію України є дата подання митної декларації для митного оформлення.

Товари вважаються вивезеними за межі митної території України, якщо таке вивезення підтверджене в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, митною декларацією, оформленою відповідно до вимог МКУ (п.п.195.1.1 п. 195.1 ст.195 Кодексу).

Таким чином, операція з вивезення за межі митної території України товару, який ввозився на митну територію України у митному режимі імпорту, у зв'язку з його поверненням продавцю-нерезиденту, з поверненням нерезидентом оплати за товар, оподатковується за нульовою ставкою ПДВ, якщо таке вивезення здійснюється у митному режимі реекспорту відповідно до пункту 5 частини першої статті 86 МКУ.

Операція з вивезення за межі митної території України товару, який ввозився на митну територію України у митному режимі імпорту, у зв'язку з його поверненням продавцю-нерезиденту, якщо таке вивезення здійснюється у митному режимі реекспорту, за винятком операцій з вивезення, перерахованих у пункті 5 частини першої статті 86 МКУ, підлягає звільненню від оподаткування податком на додану вартість.

При цьому, якщо платник податку за такими товарами скористався своїм правом на податковий кредит і в подальшому здійснює їх вивезення у митному режимі реекспорту, то у податковому періоді, на який припадає таке вивезення, платник повинен здійснити нарахування ПДВ відповідно до п.198.5 ст.198 Кодексу.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу
Популярное
06.05.2025
Топ-20 новостей прошлой недели
Самые интересные новости минувшей недели Принят закон об обмене информацией и приостановке действия трудового договора Классификатор профессий и квалификационные характеристики объединили с Реестром квалификаций: Закон подписан В ГНС будут подавать информацию о банковских счетах не только СХД, а т...
10.02.2025
В Верховной Раде зарегистрирован законопроект о повышении минимальной зарплаты, пенсий и прожиточного минимума
Больше по теме: Минимальная зарплата и прожиточный минимум – 2025: какие размеры и на что повлияют Размер минимальной заработной платы Парламентарии представили законопроект № 12462, которым предусматривается повышение прожиточного минимума, минимальной зарплаты и минимальной пенсии по возра...
27.02.2025
Хранение и использование горючего на предприятии в 2025 году: учет, налоги и документальное оформление
Марафон-2025: главные бухгалтерские акценты года У субъектов хозяйствования, использующих в своей деятельности транспортные средства, другие машины и механизмы, потребляющие топливо, постоянно возникают вопросы, связанные с учетом и документальным оформлением операций с таким горючим, а также с изме...
Новое
07.05.2025
Кто имеет право подтверждать копии документов
Для госучреждений и использования документов за рубежом может потребоваться нотариальное удостоверение документов. Покажем, как засвидетельствовать верность копий документов и извлечений из них.   Удостоверение верности копий документов придает им юридическую силу и подтверждает, что они соотв...
07.05.2025
Когда единщики третьей группы впервые отражают суммы военного сбора в составе налоговой декларации за I квартал 2025 года
Единщики третьей группы (юрлица) впервые должны отражать суммы ВС в составе налоговой декларации плательщика единого налога за I квартал 2025 года. Предельный срок уплаты суммы ВС – не позднее 20 мая 2025 года. 01.01.2025 вступил в силу Закон от 04.12.2024 № 4113-ІХ «О внесении изменений...
07.05.2025
Как подать через Э-кабинет новую декларацию единщику третьей группы
Единщики третьей группы подают в контролирующий орган налоговую декларацию плательщика единого налога в сроки, установленные для квартального налогового (отчетного) периода. ГУ ГНС в Винницкой области напоминает, что плательщики единого налога третьей группы подают в контролирующий орган налоговую д...
Лучшие материалы
Центр уведомлений