Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Включается ли в доход юрлица плательщика ЕН третьей группы возвратная финпомощь, полученная в период пребывания общества на общей системе налогообложения?

09.02.2022 408 0 0

Юридическое лицо, получившее возвратную финансовую помощь в период пребывания на общей системе налогообложения, в случае перехода на упрощенную систему налогообложения не включает такие средства, полученные в июле 2020 года, в доход плательщика единого налога.


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 27.01.2022 № 203/ІПК/16-31-18-04-20

Головне управління ДПС у Полтавській області розглянуло звернення Товариства з обмеженою вiдповiдальнiстю (далі – Товариство) щодо включення до об’єкта оподаткування єдиним податком отриманої поворотної фінансової допомоги, строк повернення якої не настав, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – ПКУ, Кодекс), повідомляє наступне.

Відповідно до інформації, наведеної у зверненні, Товариство є платником податку на прибуток, яке в липні 2020 року отримало поворотну фінансову допомогу від юридичної особи, строк повернення якої станом на момент надання запиту не настав. При цьому, Товариство планує з 01.01.2022 року перейти на спрощену систему оподаткування. Товариство запитує чи включається до доходу юридичної особи платника єдиного податку третьої групи поворотна фінансова допомога, отримана в період перебування товариства на загальній системі оподаткування ?

Відповідно до п.п.2 п.292.1 ст.292 Кодексу доходом платника єдиного податку для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 Кодексу.

Згідно з п. 292.6 ст. 292 Кодексу датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг). Для платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, датою отримання доходу є дата списання кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності.

Для платника єдиного податку третьої групи (юридичні особи) датою отримання доходу також є дата відвантаження товарів (виконання робіт, надання послуг), за які отримана попередня оплата (аванс) у період сплати інших податків і зборів, визначених ПКУ.

При цьому, до складу доходу платника єдиного податку третьої групи (юридичні особи) не включаються суми фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання, та суми кредитів (п.п. 3 п. 292.11 ст. 292 Кодексу).

Згідно абзацу першого п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 ПКУ об'єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.

При цьому, чинними нормами ПКУ не передбачено коригування платниками податку на прибуток фінансового результату до оподаткування на суму поворотної фінансової допомоги.

Враховуючи зазначене, датою отримання доходу платника єдиного податку є надходження коштів юридичній особі як платнику єдиного податку.

Таким чином, юридична особа, яка отримала поворотну фінансову допомогу в період перебування на загальній системі оподаткування, у разі переходу на спрощену систему оподаткування не включає такі кошти, які отримані у липні 2020року, до доходу платника єдиного податку.

Разом з цим наголошуємо, що Товариство надало недостатньо інформації, оскільки будь-які висновки щодо оподаткування конкретних операцій платників податків можуть надаватися за результатами детального вивчення умов, суттєвих обставин здійснення відповідних господарських операцій та всіх первинних документів, оформленням яких вони супроводжуються.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу

Лучшие материалы