Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Торгуете подержанными компьютерами? Вам нужен РРО

10.07.2019 418 0 0

Торговля единщиком технически сложными бытовыми товарами, ранее бывших в использовании, независимо от их гарантийного срока эксплуатации, проводится с применением РРО.


ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У ВОЛИНСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 01.07.2019 р. № 3005/ІПК/03-20-14-05-11

Про можливість здійснення через поточний рахунок роздрібної торгівлі б/у комп'ютерів та іншої комп'ютерної техніки, на який суб'єктом не видається гарантія, без застосування РРО

Головне управління ДФС у Волинській області, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI, розглянуло звернення приватного підприємця (далі - ФОП) щодо надання індивідуальної податкової консультації «Про можливість здійснення через поточний рахунок роздрібної торгівлі б/у комп'ютерів та іншої комп'ютерної техніки, на який суб'єктом не видається гарантія, без застосування РРО»

Відповідно до звернення ФОП здійснює роздрібну торгівлю б/у комп'ютерів та іншої комп'ютерної техніки. Гарантія покупцю на товар не видається. Розрахунки з покупцями здійснюються через поточний рахунок.

ФОП перебуває на спрощеній системі оподаткування, є платником єдиного податку третьої групи.

Відповідно до п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) реєстратори розрахункових операцій (далі - РРО) не застосовуються, зокрема, платниками єдиного податку другої - четвертої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень.

Норми п. 296.10 ст. 296 ПКУ не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення.

Разом з тим, п. 6 ст. 9 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями (далі - Закон № 265) встановлено, що РРО та розрахункові книжки не застосовуються під час продажу товарів (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення) (наданні послуг) фізичними особами - підприємцями, які належать відповідно до ПКУ до груп платників єдиного податку, що не застосовують РРО.

Згідно з ст. 2 Закону № 265 термін «технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту» для цілей Закону № 265 вживається у значенні, наведеному в Законі України від 12 травня 1991 року № 1023-XII «Про захист прав споживачів» із змінами і доповненнями.

За поданням Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування РРО, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017 року № 231.

Слід зазначити, що винятків щодо можливості незастосування РРО для товарів, які були раніше у використанні, нормативно-правовими актами не передбачено.

Разом з тим повідомляємо, що відповідно до п. 1 ст. 3 Закону № 265 суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Таким чином, у разі здійснення торгівлі фізичною особою - підприємцем платником єдиного податку технічно складними побутовими товарами, що були раніше у використанні, незалежно від їх гарантійного строку експлуатації, розрахунки мають проводитись із застосуванням РРО.

Комментарии к материалу

Лучшие материалы