Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Составление РК при изменении кода УКТ ВЭД

03.02.2020 349 0 0

Порядок составления расчета корректировки и его регистрации ЕРНН аналогичен порядку, предусмотренному для налоговых накладных.

Если после составления и регистрации в ЕРНН налоговой накладной происходит изменение (в том числе частичная) номенклатуры товаров/услуг, поставщик (продавец) составляет расчет корректировки к налоговой накладной.

Итак, на всех этапах поставки товаров/услуг до конечного потребителя, в том числе импортируемых или подакцизных товаров, в графе 2 «Описание (номенклатура) товаров/услуг продавца» и графе 3.1 «Код товара согласно УКТ ВЭД» налоговой накладной продавец должен указать данные, которые соответствуют документам, подтверждающие их приобретение таким продавцом.


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 11.12.2019 р. № 1850/6/99-00-07-03-02-15/ІПК

Державна податкова служба України розглянула звернення щодо порядку складання розрахунку коригування до податкової накладної у разі зміни коду товару УКТ ЗЕД після митного оформлення та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (дані - ПКУ), повідомляє.

Відповідно до пункту 201.1 статті 201 ПКУ платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних.

У податковій накладній зазначаються в окремих рядках обов'язкові реквізити, зокрема:

  • опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг;
  • код товару згідно з УКТ ЗЕД, для послуг - код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг; платники податків, крім випадків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, мають право зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг неповністю, але не менше ніж чотири перших цифри відповідного коду.

Форма та порядок заповнення податкової накладної затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307 (далі - Порядок № 1307).

Пунктом 16 Порядку № 1307, визначено, що до розділу Б податкової накладної вносяться дані у розрізі опису (номенклатури) постачання товарів/послуг, зокрема:

  • до графи 2 - опис (номенклатура) товарів/послуг постачальника (продавця);
  • до граф 3.1, 3.3 - код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (далі - ДКПП).

При цьому графи 3.1, 3.3 заповнюються на всіх етапах постачання товарів/послуг:

  • у разі постачання товару заповнюється графа 3.1, в якій зазначається код товару згідно з УКТ ЗЕД;
  • у разі постачання послуги заповнюється графа 3.3, в якій зазначається код послуги згідно з ДКПП.

Платники податку, крім випадків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, мають право зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з ДКПП не повністю, але не менше ніж чотири перші цифри відповідного коду. При цьому код згідно з УКТ ЗЕД зазначається на рівні позиції, підпозиції, категорії, підкатегорії відповідно до Закону України «Про Митний тариф України».

Згідно з пунктом 21 Порядку № 1307, у разі здійснення коригування сум податкових зобов'язань, а також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, відповідно до статті 192 ПКУ постачальник (продавець) товарів/послуг складає розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі - розрахунок коригування) за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної.

Порядок складання розрахунку коригування та його реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) аналогічний порядку, передбаченому для податкових накладних.

Якщо після складання і реєстрації в ЄРПН податкової накладної відбувається зміна (у тому числі часткова) номенклатури товарів/послуг, постачальник (продавець) складає розрахунок коригування до податкової накладної.

Отже, на всіх етапах постачання товарів/послуг до кінцевого споживача, у тому числі імпортованих чи підакцизних товарів, у графі 2 «Опис (номенклатура) товарів/послуг продавця» та графі 3.1 «Код товару згідно з УКТ ЗЕД)» податкової накладної продавець повинен зазначати дані, які відповідають документам, що підтверджують їх придбання таким продавцем.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу

Лучшие материалы