Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Сдавать наличку в банк может и водитель 

08.08.2019 1623 0 0


ИНК № 3227 посвящена проблеме сдачи наличных в банк. Зачастую инкассацию выручки в банк проводит не кассир центральной кассы, а другой работник предприятия, например водитель. Вывод, сделанный в указанной ИНК: такой другой работник при выполнении определенных условий может инкассировать выручку в банк. Это возможно, если:

  • оформить приказ о возложении обязанностей кассира на этого работника;
  • заключить договор о материальной ответственности с таким работником. 
  • оформлять выдачу денег из кассы расходным кассовым ордером.

Будьте внимательны! В графе «Видати» кассового ордера указывается Ф. И. О. получателя денег. А реквизиты «Одержав», «Дата», «Сума», «Підпис одержувача», данные документа, который удостоверяет получателя (обычно заполняются получателем наличных), в таком кассовом ордере не заполняются (п. 32 Положения о ведении кассовых операций в национальной валюте в Украине, утвержденного постановлением Правления НБУ от 27.12.17 г. № 148; Индивидуальная налоговая консультация ГУ ГФС в Киевской области от 08.08.18 г. № 3459/ІПК/10-36-14-06-16). Остальные реквизиты заполняются в обычном порядке.

Учтите, что деньги, выданные водителю для сдачи в банк, не считаются подотчетными средствами. Поэтому авансовый отчет по таким суммам составлять не надо. 


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 12.07.2019 р. № 3227/6/99-99-14-05-01-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.

Щодо проведення водієм інкасації готівки до банку у разі наявності на робочому місці касира

Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою Правління Національного банку України від 29.12.2017 № 148, розроблено відповідно до Закону України «Про Національний банк України» (далі - Положення № 148) і визначає порядок ведення касових операцій у національній валюті України юридичними особами (крім банків) та їх відокремленими підрозділами незалежно від організаційно-правової форми та форми власності (далі - підприємства), органами державної влади та органами місцевого самоврядування під час здійснення ними діяльності з виробництва, реалізації, придбання товарів чи іншої господарської діяльності (далі - установи), фізичними особами, які здійснюють підприємницьку діяльність (далі - фізичні особи - підприємці) (далі разом у текс), фізичними особами.

Пунктом 45 розділу Положення № 148 визначено, що касир/працівник іншої/іншого установи/підприємства, залучений на підставі укладеного договору на надання послуги з надання персоналу несе повну матеріальну відповідальність за збереження всіх прийнятих ним цінностей відповідно до законодавства України.

Касиру/працівнику іншої/іншого установи /підприємства, залученому на підставі укладеного договору на надання послуги з надання персоналу, забороняється передовіряти виконання дорученої йому роботи іншим особам.

В/на установах/підприємствах, які мають одного касира, у разі потреби тимчасової його заміни виконання обов'язків касира покладається на іншого працівника за письмовим наказом керівника.

З цим працівником укладається договір про повну матеріальну відповідальність на час виконання ним обов'язків касира.

Цінності, передані касиру під відповідальність, у разі його відсутності перераховуються іншим касиром, якому вони передаються, у присутності керівника та головного бухгалтера або в присутності комісії, призначеної керівником установи/підприємства.

Про результати перерахування і передавання цінностей складається акт за підписами зазначених осіб.

Установи/підприємства, штатним розписом яких не передбачено посади касира, виконання його обов'язків покладають на бухгалтера чи іншого працівника, з яким укладається договір про повну матеріальну відповідальність, відповідно до письмового розпорядження керівника.

Враховуючи зазначене, якщо за письмовим наказом керівника виконання обов’язків касира у частині проведення інкасації готівки до банку закріплено, як за касиром, так і за іншим працівником (наприклад водієм), то такий працівник може здійснити інкасацію до банку у разі наявності на робочому місці касира.

Видатковий касовий ордер буде оформлено на особу, яка буде здавати готівку до каси банку.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу

Лучшие материалы