Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Распространяется ли на расчет с помощью платежной карточки ограничения по предельной сумме расчетов (10 000 грн)?

28.05.2021 68 0 0

Ограничения относительно расчетов между субъектами хозяйствования, в течение одного дня по одному или нескольким платежным документам в размере до 10 000 (десяти тысяч) гривен включительно, касаются исключительно расчетных операций в наличной форме.

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 20.05.21 р. № 1966/ІПК/99-00-07-05-01-06

Державна податкова служба України розглянула запит щодо надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.

Згідно із листом Товариство здійснює роздрібний продаж одягу, готового товару, взуття, аксесуарів через магазини та через інтернет-магазин.

Товариство запитує чи буде розрахунок з допомогою платіжної картки з використанням платіжного терміналу вважатися розрахунковою операцією та чи поширюється на такий розрахунок обмеження щодо граничної суми розрахунків (10000 грн) між суб’єктами господарювання.

Правовідносини у цій сфері регулюються Кодексом, Законом України від 06 липня 1995 року N 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон N 265).

Законом N 265 визначено правові засади застосування РРО/ПРРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Його дія поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

Встановлення норм щодо незастосування РРО в інших законах, крім Кодексу, не допускається.

Розрахунковою операцією у розумінні Закону N 265 є – приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Таким чином, законодавство України ототожнює готівкові розрахункові операції з розрахунковими операціями, здійсненими за допомогою POS-терміналів та платіжних карток банківських установ, що проводяться суб'єктами господарювання всіх форм власності, у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, у безготівковій формі.

Застосування РРО залежить не від форми розрахункової операції, а від способу її здійснення. Наприклад, у разі здійснення розрахунків шляхом внесення готівки через касу банку, РРО може не застосовуватись.

Виходячи з викладеного, оплата за товари з допомогою платіжної картки із використанням платіжного терміналу вважається розрахунковою операцією та потребує застосування РРО.

Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою Правління Національного банку України від 29.12.2017 р. N 148, розроблено відповідно до Закону України «Про Національний банк України» (далі – Положення N 148) і визначає порядок ведення касових операцій у національній валюті України юридичними особами (крім банків) та їх відокремленими підрозділами незалежно від організаційно-правової форми та форми власності (далі – підприємства), органами державної влади та органами місцевого самоврядування під час здійснення ними діяльності з виробництва, реалізації, придбання товарів чи іншої господарської діяльності (далі – установи), фізичними особами, які здійснюють підприємницьку діяльність (далі – фізичні особи - підприємці) (далі разом у тексті - суб’єкти господарювання), фізичними особами.

Підпунктом 5 п. 3 розділу І Положення N 148 визначено, що готівкові розрахунки/розрахунки готівкою - платежі готівкою суб’єктів господарювання і фізичних осіб за реалізовану продукцію (товари, виконані роботи, надані послуги), а також за операціями, які безпосередньо не пов’язані з реалізацією продукції (товарів, робіт, послуг) та іншого майна.

Пунктом 6 розділу ІІ Положення N 148 передбачено, що суб’єкти господарювання мають право здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами між собою – у розмірі до 10000 (десяти тисяч) гривень уключно.

Платежі понад установлені граничні суми проводяться через банки або небанківські фінансові установи, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунку, шляхом переказу коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку чи небанківської фінансової установи для подальшого їх переказу на поточні рахунки в банку. Кількість суб’єктів господарювання та фізичних осіб, з якими здійснюються готівкові розрахунки, протягом дня не обмежується.

Виходячи з викладеного, обмеження щодо розрахунків між суб’єктами господарювання, протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами у розмірі до 10000 (десяти тисяч) гривень включно, стосується виключно розрахункових операцій у готівковій формі.

Таким чином, обмеження щодо граничної суми розрахунків, встановлене п. 6 р. ІІ Постанови 148, не розповсюджується на розрахункові операції здійснені за допомогою POS-терміналів банківських установ та інші види безготівкових оплат товарів, робіт та послуг.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Податкового кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу

Лучшие материалы