Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Потребление топлива для собственных нужд: когда и как составлять акцизную накладную?

04.10.2019 596 0 0


Предприятие – плательщик акцизного налога использует топливо для собственных нужд, в том числе и те объемы топлива, которые были учтены в СЭА РГСЭ на основании подачи заявки на пополнение объема горючего без уплаты акцизного налога.
У предприятия возникли вопросы относительно срока регистрации акцизной накладной (далее – АН), составленной на операцию по использованию топлива для собственных нужд, а также относительно особенности составления АН на объем топлива, который был учтен в СЭА РГСЭ на основании заявки согласно п. 45 Порядка, утвержденного постановлением КМУ от 24.04.19 г. № 408 (далее – Порядок № 408).

В Индивидуальной налоговой консультации ГФС от 09.09.19 г. № 84/6/99-00-04-02-05-15/ІПК даны следующие разъяснения:

1) по поводу использования топлива для собственных нужд налоговая ссылается на п. 3 разд. II Порядка, утвержденного приказом Минфина от 19.06.19 г. № 262 (далее – Порядок № 262). То есть на все объемы топлива, которое используется предприятием для собственных нужд в течение месяца, может быть составлена одна сводная АН (отдельно по каждому акцизному складу, по каждому коду УКТВЭД). Зарегистрировать такую АН в СЭА РГСЭ нужно не позднее последнего дня отчетного месяца; 

2) в случае расходования объема топлива, которое было учтено в СЭА РГСЭ на основании п. 45 Порядка № 408, АН составляется с такими особенностями:

  • в верхнем левом углу АН указывается код операции – «2» (утраченное, испорченное, уничтоженное горючее и признак условий налогообложения – «5» (п. 4 разд. II Порядка № 262);
  • в левой части накладной приводятся реквизиты предприятия как лица, которое реализует топливо;
  • в правой части в строке «Лицо – получатель горючего» указывается: «Неплательщик», а в строке «юридическое лицо – код по ЕГРПОУ получателя горючего; договор о совместной деятельности – регистрационный учетный номер, для физического лица – фамилия, имя, отчество и регистрационный номер учетной карточки налогоплательщика или серия (при наличии) и номер паспорта» – ставится условный код «1000000000» (п. 15 разд. II Порядка № 262).

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 09.09.2019 р. № 84/6/99-00-04-02-05-15/ІПК

З урахуванням пункту другого постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2018 року № 1200 «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України» та розпорядження Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 682-р «Питання Державної податкової служби України» Державна податкова служба України відповідно до ст.52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула лист [...] про надання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування норм податкового законодавства щодо складання акцизних накладних.

У зверненні Товариство зазначає, що абзацом п’ятим п. 231.3 ст.231 Кодексу передбачається можливість складання акцизної накладної не пізніше останнього дня звітного місяця на загальний обсяг втраченого пального або спирту етилового протягом такого місяця за кожним кодом товарної підкатегорії гідно з УКТ ЗЕД , що втрачено.

У Товариства виникли питання щодо термінів складання акцизних накладних на власне споживання пального та особливостей складання акцизних накладних на обсяги пального, яке враховано в системі електронного адміністрування реалізації пального або спирту етилового згідно з п. 45 Порядку електронного адміністрування реалізації та спирту етилового, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 квітня 2019 року № 408 (далі - Порядок № 408), а саме - на підставі подання заявки на поповнення обсягу пального без сплати акцизного податку.    

Питання 1. Чи може Товариство складати акцизну накладну за кожним акцизним складом/акцизним складом пересувним, кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД та зареєструвати її в Єдиному реєстрі акцизних накладних не пізніше останнього дня звітного місяця на загальний обсяг пального, використаного для власного споживання протягом такого місяця?

Відповідно до п. З розділу II Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2019 № 262 (далі - Порядок № 262) акцизна накладна на загальний обсяг пального, втраченого та/або використаного для власного споживання протягом місяця, може бути складена за кожним акцизним складом / акцизним складом пересувним за кожним кодом згідно з УКТ ЗЕД пального, використаного для власного споживання протягом такого місяця, не пізніше останнього дня звітного місяця на загальний обсяг пального, втраченого та/або використаного для власного споживання протягом такого місяця.

Отже, акцизні накладні на обсяги пального, використаного для власного споживання протягом звітного місяця, можуть складатись Товариством за кожним акцизним складом / акцизним складом пересувним за кожним кодом згідно з УКТ ЗЕД пального, використаного для власного споживання протягом такого місяця, не пізніше останнього дня звітного місяця на загальний обсяг пального, використаного для власного споживання протягом такого місяця.

Реєстрація таких акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних Товариством також повинна бути здійснена не пізніше останнього дня звітного місяця.

Питання 2. Чи може Товариство в акцизній накладній на використання залишків пального, що враховані в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового відповідно до п. 45 Порядку № 408, зазначити цифровий код операції «2» , як визначено у п. 4 розділу II Порядку № 262?

Обсяги пального, які враховані в системі електронного адміністрування реалізації пального відповідно до п. 45 Порядку № 408, можуть бути в подальшому використані платником виключно для власного споживання або промислової переробки.

В заявці на поповнення (коригування) залишку пального, складеної відповідно до п. 45 Порядку № 408, зазначається умова оподаткування «5» - залишки пального, які не обліковуються в системі електронного адміністрування реалізації пального (утворилися станом до 01 липня 2019 року у суб’єктів господарювання, які до 01 липня 2019 року не є платниками акцизного податку з реалізації пального) (п. 12 розділу VII Порядку № 262).

У випадку втрат пального, обсяги якого зазначені у заявці на поповнення (коригування) залишку пального залишку пального з умовою оподаткування «5»:

  • у верхньому лівому куті акцизної накладної зазначається код операції «2» (втрачене, зіпсоване, знищене пальне (пункт 214.7 статті 214 та пункт 216.3 статті 216 розділу VI Податкового кодексу України)) - п. 4 розділу II Порядку №262;
  • у верхньому лівому куті акцизної накладної зазначається ознака щодо умов оподаткування «5» - п. 4 розділу II Порядку № 262;
  • у лівій частині акцизної накладної зазначаються реквізити Товариства як особи, що реалізує пальне;
  • у правій частині акцизної накладної у рядку «Особа - отримувач пального» зазначається «Неплатник», а до рядка «юридична особа - код за ЄДРПОУ отримувача пального; договір про спільну діяльність - реєстраційний обліковий номер; для фізичної особи - прізвище, ім'я, по батькові та реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта» вноситься умовний код «1000000000»  - п. 15 розділу II Порядку № 262.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу

Лучшие материалы