Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Разделы:
Подразделы:
Подразделы:
Подразделы:

Покупатель возвращает товары: в каком периоде корректировать налоговый кредит

24.07.2018


Плательщики НДС - покупатели, которые осуществляют возврат товаров их поставщику, обязаны откорректировать свой налоговый кредит, признанный по операции по приобретению таких товаров, на основании расчета корректировки (п. 192.1 НКУ).
 


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 19.07.2018 р. N 3179/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Про оподаткування ПДВ

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо терміну включення розрахунку коригування до податкової накладної, складеного у разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг, до складу податкового кредиту, якщо такий розрахунок коригування зареєстрований в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) з порушенням терміну його реєстрації, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Згідно з пунктом 192.1 статті 192 ПКУ, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в ЄРПН.

Розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка складена на отримувача - платника податку, підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу.

Якщо внаслідок такого перерахунку відбувається зменшення суми компенсації на користь платника податку - постачальника, то:

а) постачальник відповідно зменшує суму податкових зобов'язань за результатами податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок;

б) отримувач відповідно зменшує суму податкового кредиту за результатами такого податкового періоду в разі, якщо він зареєстрований як платник податку на дату проведення коригування, а також збільшив податковий кредит у зв'язку з отриманням таких товарів/послуг.

Постачальник має право зменшити суму податкових зобов'язань лише після реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної (підпункт 192.1.1 пункту 192.1 статті 192 ПКУ).

Таким чином, у разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг постачальник (продавець) на дату такого зменшення повинен скласти розрахунок коригування до податкової накладної, складеної на дату отримання коштів, та надати його покупцю для реєстрації в ЄРПН.

Покупець-платник ПДВ має здійснити коригування сум податкового кредиту, сформованого у разі здійснення операцій з придбання товарів/послуг, за результатами податкового періоду, в якому відбулося зменшення компенсації вартості таких товарів/послуг. При цьому коригування податкового кредиту здійснюється незалежно від факту отримання та реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування до відповідної податкової накладної.

Оскільки розрахунок коригування, зазначений у зверненні платника, складений в одному податковому періоді (березень 2018 року), а зареєстрований в іншому (квітень 2018 року), то на підставі такого розрахунку коригування покупець - платник ПДВ зменшує податковий кредит у податковій звітності, яка подається за результатами звітного періоду, в якому такий розрахунок коригування складений (незалежно від терміну реєстрації в ЄРПН).
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 розділу II ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу
Популярное
27.05.2025
Топ-20 новостей прошлой недели
Самые интересные новости минувшей недели Критически важные предприятия до 28 мая должны подать соответствующие данные: письмо Минэкономики Актуальные счета для уплаты налогов Предлагают вернуть 100 % бронирование для критически важных предприятий Минцифры изменила критерии определения критически ...
05.03.2025
Опубликовано постановление КМУ, которым упрощена процедура бронирования военнообязанных
Больше по теме: Бронирование работников: пошаговые действия Аннулирование бронирования военнообязанных: основания и условия Отчетность по воинскому учету и бронированию 5 февраля на сайте Кабмина опубликовано постановление от 28.02.2025 № 233, которыи внесены изменения впорядок бро...
20.05.2025
Актуальные счета для уплаты налогов
Информация о реквизитах счетов, открытых для зачисления налогов, а также для уплаты единого взноса Больше по теме: Новая форма ТТН: обзор изменений Микро, малое, среднее или крупное: зачем нужно определять размер предприятия Утверждаем и обновляем штатное расписание: правила и нюансы Списки...
Новое
28.05.2025
Каковы сроки отпусков без сохранения зарплаты
Различают два вида бесплатных отпусков, которые могут предоставляться в период действия военного положения. Рассмотрим их. Отпуска без сохранения заработной платы предусмотрены ст. 25 и 26 Закона от 15.11.1996 № 504/96-ВР «Об отпусках» далее – Закон № 504). Такие отпуска предоставл...
28.05.2025
Можно ли трудоустроить несовершеннолетнего школьника или студента на полную ставку
Несовершеннолетних школьников и студентов можно принимать на работу с сокращенной продолжительностью рабочего времени и оплатой труда в размере полной тарифной ставки. В соответствии со ст. 187 КЗоТ несовершеннолетние, то есть лица, не достигшие 18 лет, в трудовых правоотношениях приравниваются в пр...
28.05.2025
Обязательно ли программировать штриховой код товара в фискальном кассовом чеке
Как программировать штриховой код товара в фискальном кассовом чеке? Больше по теме: Обязательные реквизиты фискального чека с 01.03.2025 Округление в фискальных чеках РРО/ПРРО с 01.03.2025 В соответствии с п. 1 разд. I Положения о форме и содержании расчетных документов/электронных расчетных доку...
Лучшие материалы