Отражение в бухучете уплаты экологического налога
Бухгалтерский учет является обязательным видом учета, который ведется предприятием. Финансовая, налоговая, статистическая и другие виды отчетности, использующие денежный измеритель, основываются на данных бухгалтерского учета.
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 26.03.2019 р. № 35220-01-2/8511
Щодо відображення в бухобліку сплати екологічного податку
(Витяг)
Відповідно до статті 3 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (далі - Закон) метою ведення бухгалтерського обліку і складання фінансової звітності є надання користувачам для прийняття рішень повної, правдивої та неупередженої інформації про фінансовий стан та результати діяльності підприємства.
Бухгалтерський облік є обов'язковим видом обліку, який ведеться підприємством. Фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку.
Відповідно до пункту 44.1 Податкового кодексу України для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.
Відповідно до статті 4 Закону бухгалтерський облік та фінансова звітність ґрунтується на принципі нарахування - доходи і витрати відображаються в бухгалтерському обліку та фінансовій звітності в момент їх виникнення, незалежно від дати надходження або сплати грошових коштів.
Згідно із статтею 9 Закону підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.
Інформація, що міститься у прийнятих до обліку первинних документах, систематизується на рахунках бухгалтерського обліку в регістрах синтетичного та аналітичного обліку шляхом подвійного запису їх на взаємопов'язаних рахунках бухгалтерського обліку.
Згідно з Порядком застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 29.12.2015 р. № 1219, для обліку розрахунків суб'єкта державного сектору з бюджетом за податками і зборами, які нараховуються та сплачуються відповідно до законодавства, призначено субрахунок 6311 «Розрахунки з бюджетом за податками і зборами».
За кредитом субрахунку відображаються нараховані платежі до бюджету зі сплати податків і зборів, за дебетом - їх сплата, погашення заборгованості, списання тощо.
Відображення в бухгалтерському обліку операцій з активами та зобов'язаннями суб'єкта державного сектору здійснюється відповідно до Типової кореспонденції.
Інформація про зобов'язання за податками, зборами, платежами, які нараховуються та сплачуються до бюджету відповідно до законодавства, відображається у фінансовій звітності, зокрема у статті «Поточні зобов'язання за платежами до бюджету» пасиву форми № 1-дс «Баланс».
Міністр
О. Маркарова
Комментарии к материалу