Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Особенности заполнения отчета № 1-ОА

21.06.2018 776 0 0

Предприятия, имеющие лицензию на оптовую продажу алкоголя, подают отчет № 1-ОА. Его форма и порядок заполнения утверждает приказ Минфина от 11.02.2016 № 49. В отчете отражают операции, которые осуществили за отчетный месяц в соответствии с действующей лицензии


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 14.06.2018 р. № 2611/6/99-99-12-02-02-15/ІПК

Про заповнення звіту №1-ОА

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. №2755-VI із змінами та доповненнями (далі - Кодекс), розглянула запит ТОВ (далі - Товариство) надісланий листом на отримання індивідуальної податкової консультації щодо надання звітності №1-ОА та в межах компетенції повідомляє.

Товариство поінформувало, що у суб’єкта роздрібної і оптової торгівлі виникає обов’язок подання щомісяця до 10 числа наступного місяця звіт про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів за формою №1-ОА, та звертається за консультацією стосовно: відомостей, які вважаються недостовірними при заповнені форми звіту №1-ОА; внесення до форми звітів обсягів реалізації алкогольних напоїв у випадку, якщо контрагент є суб’єктом оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями одночасно; надання уточнення до звіту №1-ОА.

Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров’я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України визначено Законом України від 19 грудня 1995 року N 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі - Закон №481).

Статтею 16 Закону №481 встановлено, що суб’єкти господарювання, які отримали ліцензії на виробництво та/або оптову торгівлю спиртом, алкогольними напоями і тютюновими виробами та здійснюють таку діяльність та/або експорт, імпорт зазначеної продукції, подають до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати такі ліцензії, щомісяця до 10 числа наступного місяця звіт про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів за формою, встановленою цим органом.

Відповідно до Закону №481 передбачено отримання окремих ліцензій на відповідний вид діяльності, серед іншого на право оптової торгівлі: алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту); алкогольними напоями - сидром та перрі (без додання спирту). Тобто, суб’єкти які мають зазначену ліцензію подають звіт №1-ОА, форма та порядок заповнення якого затверджено наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016 р. №49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення» (із змінами і доповненнями) (далі - наказ №49), із відображенням операцій які були здійснені за звітний місяць відповідно до такої ліцензії.

Недостовірними відомостями при наданні звітності, встановленої статтею 16 Закону №481, може вважатися інформація, яка внесена в форми звітів і не відповідає вимогам порядку заповнення відповідних форм звітів, затверджених наказом №49, а також суперечить фактичному стану, підтвердженому первинними документами та даним, що містяться в інших звітах.

Якщо контрагент є суб’єктом і оптової та роздрібної торгівлі одночасно, обсяги такої реалізації у звіті N 1-ОА відображаються у графі 9 «Обсяги реалізації алкогольних напоїв у звітному місяці у тому числі: у роздрібну торгівлю» розділу І, а у розділі III «Перелік контрагентів, яким здійснювалася реалізація алкогольних напоїв» зазначають власні дані.

Пунктом 3 наказу №49 передбачено, що до 10 числа місяця, що настає за звітним, суб’єкти господарювання можуть подавати уточнювальні звіти до органів ДФС за основним місцем обліку на заміну вже поданим.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу

Лучшие материалы