Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Можно ли с 1 августа использовать неперепрограмований РРО до конца срока его эксплуатации

06.05.2020 335 0 0

С 01.08.2020 для всех субъектов хозяйствования осуществляющих продажу подакцизных товаров через РРО, наступает обязанность проводить расчетные операции через РРО и/или через программные РРО с использованием режима предварительного программирования наименования товаров с указанием кода товарной подкатегории УКТ ВЭД для подакцизных товаров


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

27.04.2020 № 1700/6/99-00-05-04-01-06/ІПК

Державна податкова служба України розглянула запит ТОВ щодо надання роз'яснень та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.

Щодо використання реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО) моделі №D-797 та моделі №D-74 з версією програмного забезпечення MX-703.01 без проведення доопрацювання до закінчення терміну їх експлуатації після набрання чинності Законом 128-IX.

Правовідносини у цій сфері регулюються Податковим кодексомУкраїни та Законом України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі - Закон № 265).

Законом № 265 визначено правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Дія його поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

Встановлення норм щодо незастосування РРО у інших законах, крім Податкового кодексу України, не допускається.

Згідно з пунктом 2 статті 3 Закону № 265 суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі, зобов'язані видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Згідно з пунктом 1 та пунктом 11 ст. 3 Закону № 265 суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані:

  • проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані в установленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій;
  • проводити розрахункові операції через РРО з використанням режиму попереднього програмування найменування (для пального із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з Українським класифікатором товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі - УКТ ЗЕД)), цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Разом з тим, Законом України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг», який, відповідно до Закону України від 17 березня 2020 року № 533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», набирає чинності 01.08.2020 р., вносяться зміни, зокрема, до п. 11 ст. 3 Закону № 265, відповідно до якого суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції, з 01.08.2020 р. зобов'язані:

  • проводити розрахункові операції через РРО та/або через програмні РРО з використанням режиму попереднього програмування найменування товарів (послуг) (із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД для підакцизних товарів), цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Відповідно до статті 12 Закону № 265, на території України у сферах, визначених цим Законом, дозволяється реалізовувати та застосовувати лише ті реєстратори розрахункових операцій вітчизняного та іноземного виробництва, які включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, конструкція і програмне забезпечення яких відповідають конструкторсько-технологічній та програмній документації виробника.

Враховуючи викладене, з 01.08.2020 р. для всіх суб'єктів господарювання що здійснюють продаж підакцизних товарів через РРО, настає обов'язок проводити розрахункові операції через РРО та/або через програмні РРО з використанням режиму попереднього програмування найменування товарів із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД для підакцизних товарів.

З питання забезпечення друку в фіскальному чеку назви товару (послуги) із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД для підакцизних товарів, Вам необхідно звернутися до ЦСО та/або виробника РРО моделі №D-797 та моделі №D-74, зокрема з питань налаштування та/або доопрацювання їх програмного забезпечення.

У відповідності до п. 52.2 ст. 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платникам податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу

Лучшие материалы