Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Можно ли погасить налоговое обязательство по НДС за счет отрицательного значения

26.09.2018 666 0 0

Если по результатам отчетного (налогового) периода разница между суммой налогового обязательства и суммой налогового кредита по НДС имеет отрицательное значение, такая сумма может быть учтена, в частности, в уменьшение суммы налогового долга по НДС, возникшего за предыдущие отчетные (налоговые) периоды (в том числе рассроченного или отсроченного) в части, не превышающей сумму, исчисленную по нормам п. 2001.3 ст. 2001  НКУ на момент получения контролирующим органом налоговой декларации, а в случае отсутствия налогового долга по НДС - в счет уплаты денежных обязательств или погашения налогового долга такого плательщика налога с других платежей, уплачиваемых в государственный бюджет (п. 200.4 ст. 200 НКУ).


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 19.09.2018 р. № 4089/6/99-99-12-02-01-15/ІПК

Щодо практичного застосування статті 200 Податкового кодексу України

Державна фіскальна служба України розглянула лист платника щодо можливості погашення податкового зобов’язання по ПДВ за рахунок від’ємного значення з ПДВ та, керуючись статтею 52 Кодексу, повідомляє.

Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків визначено статтею 200 Податкового кодексу України (далі - Кодексу).

Пунктом 200.1 статті 200 Кодексу визначено, що сума податку, що підлягає бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов’язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

Відповідно пункту 200.4 статті 200 Кодексу при від’ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 статті 200 Кодексу, така сума:

а) враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до Кодексу) в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 2001.3 статті 2001 Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, а в разі відсутності податкового боргу -

б) або підлягає бюджетному відшкодуванню за заявою платника у сумі податку, фактично сплаченій            отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 2001.3 статті 2001 Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації на поточний рахунок платника податку та/або у рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету,

в) та/або зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.

Отже, якщо за наслідками звітного (податкового) періоду різниця між сумою податкового зобов’язання та сумою податкового кредиту з ПДВ має від’ємне значення, така сума може бути врахована, зокрема, у зменшення суми податкового боргу з ПДВ, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до Кодексу) в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 2001.3 статті 2001 Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, а в разі відсутності податкового боргу з ПДВ - у рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету (пункт 200.4 статті 200 Кодексу).

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу

Лучшие материалы