Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Может ли плательщик, находящийся в стадии ликвидации, увеличить регистрационную сумму НДС?

23.12.2019 151 0 0

Размер каждого показателя формируется автоматически и изменяется по мере поступления в СЕА НДС информации, в частности о зарегистрированных в ЕРНН налоговых накладных, расчетов корректировки к ним, таможенных деклараций и листов корректировки к ним, дополнительных деклараций, зачисленных на счет в СЕА НДС средств, представленной налоговой отчетности и другой информации, определенной п. 2001.3 ст. 2001 НКУ, которая влияет на показатели составляющей формулы.

При этом для налогоплательщика, находящегося в стадии ликвидации, не предусмотрено иного режима расчета составляющих СЕА НДС и вычисления регистрационной суммы, чем определенный нормами НКУ и положениями Порядка № 569.


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 16.12.2019 р. № 1910/6/99-00-07-03-02-15/ІПК

Державна податкова служба України розглянула звернення щодо збільшення суми податку, на яку платник податку має право зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкових накладних (Хнакл) (далі — реєстраційна сума), у випадку якщо такий платник податку перебуває у стадії ліквідації, та, керуючись статтею 52 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами ПКУ (пункт 1.1 статті 1 розділу І ПКУ).

Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.

Правила функціонування системи електронного адміністрування ПДВ (далі - СЕА ПДВ) регулюються статтею 200-1 розділу V ПКУ та регламентуються Порядком електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 569 (далі - Порядок № 569).

Пунктом 200-1. 1 статті 200-1 розділу V ПКУ визначено, що СЕА ПДВ забезпечує автоматичний облік в розрізі платників податку:

  • суми податку, що містяться у складених та отриманих податкових накладних та розрахунках коригування, зареєстрованих в ЄРПН;
  • суми податку, сплачені платниками при ввезенні товару на митну територію України;
  • суми поповнення та залишку коштів на рахунках у СЕА ПДВ;
  • реєстраційної суми;
  • інших показників, які згідно з вимогами пункту 34 підрозділу 2 розділу XX ПКУ враховуються під час обрахунку суми податку, обчисленої за формулою, визначеною пунктом 200-1.З статті 200-1 розділу V ПКУ.

Детальний порядок обрахунку реєстраційної суми, та її складових наведено у пункті 9 Порядку № 569.

Згідно з пунктами 13 і 14 Порядку № 569 ДПС автоматично обчислює реєстраційну суму.

При обрахунку реєстраційної суми враховуються дані із зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних та розрахунків коригування до них, митних декларацій, аркушів коригування і додаткових декларацій, а також податкової звітності з ПДВ.

Враховуючи викладене, величина кожного показника формується автоматично та змінюється у міру надходження до СЕА ПДВ інформації, зокрема, щодо зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних, розрахунків коригування до них, митних декларацій та аркушів коригування до них, додаткових декларацій, зарахованих на рахунок у СЕА ПДВ коштів, поданої податкової звітності та іншої інформації, визначеної пунктом 200-1.3 статті 200-1 розділу V ПКУ, яка впливає на показники складової формули.

При цьому, для платника податку, який перебуває у стадії ліквідації, не передбачено іншого режиму обрахунку складових СЕА ПДВ і обчислення реєстраційної суми, ніж визначений нормами ПКУ та положеннями Порядку № 569.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 розділу ІІ ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу

Лучшие материалы