Может ли общество быть единщиком, предоставляя информационные услуги нерезидентам Украины: разъясняет ГНС
Осуществление хозяйственной деятельности по предоставлению услуг, относящихся к классам 63.99, 74.30, 74.90, 85.59 в соответствии с КВЭД ДК 009:2010, заказчиком которых являются лица – нерезиденты Украины и получение оплаты за такие услуги средствами системы переводов SWIFT не является основанием для отказа. применение упрощенной системы налогообложения при условии соблюдения им требований, определенных гл. 1 разд. XIV Кодекса.
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 25.11.2021 № 4493/ІПК/99-00-18-04-03-06
Державна податкова служба України розглянула звернення Товариства з обмеженою відповідальністю (далі – Товариство) щодо можливості перебування на спрощеній системі оподаткування з визначеними видами господарської діяльності та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.
Товариство поінформувало, що є платником єдиного податку третьої групи зі ставкою 5 відс. (не платник ПДВ).
Товариство просить надати роз’яснення щодо можливості застосування спрощеної системи оподаткування у разі надання послуг, які належать до класів 63.99 – надання інших інформаційних послуг, н. в. і. у., 74.30 – надання послуг перекладу, 74.90 – інша професійна, наукова та технічна діяльність, н. в. і. у., 85.59 – інші види освіти, н. в. і. у. відповідно до КВЕД ДК 009:2010, замовником яких є особи – нерезиденти України, та отримання оплати за такі послуги засобами системи переказів SWIFT. Та чи є необхідним перехід на сплату інших податків і зборів зі сплатою ПДВ для здійснення вищезазначеної діяльності.
Визначення та кодування основних та другорядних видів економічної діяльності юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців в Україні відбувається згідно Класифікації видів економічної діяльності суб’єктів КВЕД (ДК 009:2010).
Наказом Державного комітету статистики України від 23.12.2011 № 396 (далі – Наказ № 396) затверджено Методологічні основи та пояснення до позицій Класифікації видів економічної діяльності.
Так, відповідно до Наказу № 396 клас 63.99 включає:надання інформаційних послуг по телефону з використанням комп’ютерної технології; надання послуг з пошуку інформації за винагороду або на основі контракту; надання послуг з добору новин і матеріалів із преси (медійний моніторинг) тощо.
Клас 74.30 включає надання послуг перекладу.
Клас 74.90 включає діяльність із надання широкого переліку послуг, що їх зазвичай надають комерційним клієнтам: діяльність брокерів (посередників) з організації купівлі та продажу для підприємств малого та середнього бізнесу, з урахуванням професійно прийнятої практики, але крім діяльності брокерів у сфері операцій з нерухомим майном; діяльність патентних брокерів з організування угод щодо купівлі та продажу патентів; діяльність з оцінювання, крім оцінювання нерухомого майна й об'єктів страхування (антикваріат, коштовності тощо); інформування щодо аудіювання векселів і вантажних тарифів; прогнозування погоди; консультування з питань безпеки; консультування з питань агрономії, консультаційна діяльність фахівців з економіки сільського господарства; консультування у сфері навколишнього середовища; консультування з інших технічних питань; діяльність консультантів, окрім діяльності консультантів у сферах архітектури, інжинірингу та керування; діяльність інженерів-кошторисників.
Цей клас також включає: діяльність агентів і агентств від імені фізичних осіб, що зазвичай беруть пайову участь у створенні продукту кіноіндустрії, театральних постановках або в іншому розважальному бізнесі та спортивних заходах або виданні книг, ігор, творів мистецтва та фотографії разом з видавцями, продюсерами тощо; діяльність технологічних брокерів з надання посередницьких послуг у сфері трансферу технологій.
Клас 85.59 включає надання послуг освіти, не обумовлену будь-якими рівнями; академічне навчання; діяльність навчальних центрів, які пропонують курси з корекції (додаткової підготовки з певної дисципліни); діяльність курсів з підвищення професійної кваліфікації; навчання мовам і навичкам спілкування; навчання комп'ютерній грамоті; релігійне навчання.
Цей клас також включає: навчання рятувальників на воді; діяльність шкіл виживання; навчання ораторському мистецтву; навчання швидкісному читанню.
Особливості застосування спрощеної системи визначено гл. 1 розд. XIV Кодексу.
Види діяльності, за умови здійснення яких юридичні особи не можуть бути платниками єдиного податку третьої групи, визначені у п. 291.5 ст. 291 Кодексу. Зокрема, не можуть бути платниками єдиного податку третьої групи страхові (перестрахові) брокери.
Відповідно до п.п. 5 п.п. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 Кодексу платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених Кодексом, у разі здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, – з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності.
Згідно з п.п. 2 п. 292.1 ст. 292 Кодексу для юридичних осіб – платників єдиного податку третьої групи доходом є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 Кодексу. При цьому обсяг зазначеного доходу протягом календарного року не повинен перевищувати 1 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг). (п. 292.6 ст. 292 Кодексу).
Дохід, виражений в іноземній валюті, перераховується у гривнях за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України на дату отримання такого доходу (п. 292.5 ст. 292 Кодексу).
Враховуючи зазначене, здійснення господарської діяльності з надання послуг, які належать до класів 63.99, 74.30, 74.90, 85.59 відповідно до КВЕД ДК 009:2010, замовником яких є особи – нерезиденти України та отримання оплати за такі послуги засобами системи переказів SWIFT не є підставою для відмови Товариством від застосування спрощеної системи оподаткування, за умови дотримання ним вимог, визначених гл. 1 розд. XIV Кодексу.
Поряд з цим, повідомляємо, порядок реєстрації юридичної особи як платника податку на додану вартість регламентовано ст. 183 Кодексу.
Водночас зазначаємо, необхідною умовою правильного застосування податкового законодавства є встановлення усіх суттєвих обставин здійснення відповідних господарських операцій та детального вивчення усіх первинних документів та регістрів бухгалтерського обліку, оформленням яких вони супроводжувались.
Додатково повідомляємо, що відповідно до п. 528 п.п. 10 розд. XX Перехідних положень Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема ст.ст. 52 і 53 Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
Комментарии к материалу