Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Могут ли работодатели отказаться от типовых форм кадровых документов – разъясняет Госстат

07.10.2021 96 0 0

Требования типовых форм предусматривают обязательность ведения респондентами первичного учета показателей, указанных в этих формах. То есть под «обязательностью» следует понимать, прежде всего не вопрос обязательности использования типовых форм, а необходимость ведения первичного в целом.


ДЕРЖАВНА СЛУЖБА СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 25.08.2021 № 19.1.2-26/О-117-21/122

Держстат розглянув звернення щодо ведення первинного обліку за типовими формами та повідомляє.

Правові відносини в галузі державної статистики регулює Закон України «Про державну статистику» (далі - Закон), який визначає права і функції органів державної статистики, організаційні засади здійснення державної статистичної діяльності з метою отримання всебічної та об'єктивної статистичної інформації щодо економічної, соціальної, демографічної та екологічної ситуації в Україні та її регіонах і забезпечення нею держави та суспільства.

Відповідно до статті 14 Закону органи державної статистики зобов'язані, зокрема, затверджувати звітно-статистичну документацію статистичних спостережень (за винятком державних класифікаторів техніко-економічної та соціальної інформації), а також типові форми первинної облікової документації, необхідної для їх проведення.

Типові форми розроблено з метою систематизації та визначення стандартного уніфікованого переліку показників, необхідних для складання форм державних статистичних спостережень із праці, а також полегшення ведення їх (зокрема в електронній формі) респондентами (підприємствами, установами, організаціями).

Доцільно зазначити, що вимоги типових форм передбачають обов'язковість ведення респондентами первинного обліку показників, зазначених у цих формах. Тобто під «обов'язковістю» слід розуміти насамперед не питання обов'язковості використання типових форм, а необхідність ведення первинного в цілому.

Водночас з метою з'ясування правових аспектів ведення кадрової документації та оформлення працівників на підприємстві рекомендуємо звернутись до Державної служби України з питань праці.

Голова                                           Ігор ВЕРНЕР

Комментарии к материалу

Лучшие материалы