Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Корректировка финансового результата до налогообложения на сумму амортизации основных средств

25.07.2018 937 0 0



Финансовый результат до налогообложения увеличивается на сумму начисленной в бухгалтерском учете амортизации основных средств (нематериальных активов) и уменьшается на сумму рассчитанной амортизации основных средств (нематериальных активов) в соответствии с п. 138.3 ст. 138 Кодекса независимо от того, включена такая амортизация в состав расходов по правилам бухгалтерского учета или она включена в стоимость объекта незавершенного строительства. При определении разниц согласно п. 138.1 и 138.2 ст. 138 Кодекса учитывается вся сумма начисленной в отчетном периоде амортизации основных средств (нематериальных активов) без ее распределения на часть амортизации, которая принимала участие в определении финансового результата до налогообложения в составе расходов.
 


ДЕРЖАВНОЇ ФІСКАЛЬНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ 

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ 

від 24.05.18 р. № 2320/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

Коригування фінансового результату до оподаткування на суму амортизації основних засобів (нематеріальних активів) у разі капіталізації такої амортизації

Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо коригування фінансового результату до оподаткування на суму амортизації основних засобів (нематеріальних активів) у разі капіталізації такої амортизації (включення до вартості об’єкта незавершеного будівництва) в обліку компанії та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

Відповідно до пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Кодексу.

Порядок розрахунку амортизації основних засобів або нематеріальних активів для визначення об’єкта оподаткування встановлено ст. 138 Кодексу.

Згідно з п. 138.1 та п. 138.2 ст. 138 Кодексу фінансовий результат до оподаткування збільшується на суму нарахованої амортизації основних засобів або нематеріальних активів відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності та зменшується на суму розрахованої амортизації основних засобів або нематеріальних активів відповідно до п. 138.3 цієї статті.

Відповідно до пп. 138.3.1 п. 138.3 ст. 138 Кодексу розрахунок амортизації основних засобів або нематеріальних активів здійснюється відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності з урахуванням обмежень, встановлених пп. 14.1.138 п. 14.1 ст. 14 розділу I цього Кодексу, пп. 138.3.2–138.3.4 цього пункту.

Для розрахунку амортизації відповідно до положень цього пункту визначається вартість основних засобів та нематеріальних активів без урахування їх переоцінки (уцінки, дооцінки), проведеної відповідно до положень бухгалтерського обліку.

Підпунктом 14.1.3 п. 14.1 ст. 14 Кодексу встановлено, що амортизація – систематичний розподіл вартості основних засобів, інших необоротних та нематеріальних активів, що амортизується, протягом строку їх корисного використання (експлуатації).

У п. 25 Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку основних засобів, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 30 вересня 2003 [року] № 561, зазначено, що сума нарахованої амортизації відображається за дебетом рахунків обліку витрат діяльності, виробництва і капітальних інвестицій у кореспонденції з рахунком обліку зносу (амортизації) необоротних активів.

Тобто сума нарахованої в бухгалтерському обліку амортизації основних засобів, які беруть участь у створенні іншого об’єкта основних засобів, може не включатися в бухгалтерському обліку до витрат звітного періоду та не впливати на фінансовий результат до оподаткування, визначений у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, а капіталізуватися й ураховуватися під час формування вартості об’єкта незавершеного будівництва.

Враховуючи викладене вище, фінансовий результат до оподаткування збільшується на суму нарахованої в бухгалтерському обліку амортизації основних засобів (нематеріальних активів) і зменшується на суму розрахованої амортизації основних засобів (нематеріальних активів) відповідно до п. 138.3 ст. 138 Кодексу незалежно від того, чи включена така амортизація до складу витрат за правилами бухгалтерського обліку, чи її включено до вартості об’єкта незавершеного будівництва. При визначенні різниць згідно з п. 138.1 та 138.2 ст. 138 Кодексу враховується вся сума нарахованої в звітному періоді амортизації основних засобів (нематеріальних активів) без її розподілу на частину амортизації, що брала участь у визначенні фінансового результату до оподаткування в складі витрат.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу

Лучшие материалы