Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Кодирования товара при продаже в комплекте различного вида алкоголя

23.09.2020 158 0 0

П. 11 ст. 3 Закона № 265 предусмотрено, что субъекты хозяйствования, осуществляющие расчетные операции, обязаны проводить расчетные операции через РРО или через программные РРО с использованием режима предварительного программирования наименования товаров (услуг) (с указанием кода товарной подкатегории УКТ ВЭД для подакцизных товаров), цен товаров (услуг) и учета их количества.

Итак, при продаже комплекта «Подарочная коробка», в котором находятся три бутылки различного вида алкоголя с разными кодами УКТ ВЭД, в кассовом чеке должЕн быть запрограммирован каждый товар подкатегории УКТ ВЭД.


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 26.08.2020 р. № 3580/ІПК/99-00-07-05-01-06

Індивідуальна податкова консультація Державна податкова служба України розглянула звернення щодо проведення інвентаризації під час фактичної перевірки та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.

Щодо кодування у реєстраторі розрахункових операцій (далі - РРО) коду товарної пІдкатегорії згідно з УКТ ЗЕД при продажу комплекту «Подарункова коробка», в якому знаходяться три пляшки різного виду алкоголю з різними кодами УКТ ЗЕД.

Основним нормативно-правовим актом, що регулює розрахунки за готівку, є Закон України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі - Закон № 265), який є спеціальним законом. Встановлення вимог щодо проведення розрахункових операцій за готівку іншими законами, крім Податкового кодексу України (далі - Кодекс), заборонено.

Відповідно до п. 1 ст. З Закону № 265 визначає, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій або у безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Пунктом 11 ст. З Закону № 265 передбачено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції зобов’язані проводити розрахункові операції через РРО або через програмні РРО з використанням режиму попереднього програмування найменування товарів (послуг) (із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД для підакцизних товарів), цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Враховуючи зазначене, при продажу комплекту «Подарункова коробка», в якому знаходяться три пляшки різного виду алкоголю з різними кодами УКТ ЗЕД, у касовому чеку має буди запрограмований кожний товар підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу

Лучшие материалы