Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Как заполнять графы «Коригування кількості» и «Коригування вартості» в РК

05.10.2018 507 0 1



С целью регистрации в ЕРНН такого расчета корректировки плательщику НДС необходимо проверить наличие лишних символов (нулей, прочерков, пробелов и т.д.) в графах расчета корректировки, которые не подлежат заполнению (в частности, в графах 9 и 10 «Коригування вартості: зміна ціни/кількість постачання товарів/послуг»).


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 28.09.2018 р. № 4240/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Про податок на додану вартість

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо порядку складання розрахунку коригування до податкової накладної у разі зміни номенклатури товарів/послуг та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Відповідно до п. 192.1 ст. 192 Кодексу якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН).

Крім того, розрахунок коригування до податкової накладної складається також і у випадках, зокрема, зміни номенклатури товарів/послуг, яка також передбачає зміну коду УКТ ЗЕД чи коду ДКПП.

Згідно із п. 21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за № 137/28267 із змінами і доповненнями, у разі здійснення коригування сум податкових зобов’язань, а також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, відповідно до ст. 192 Кодексу постачальник (продавець) товарів/послуг складає розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі - розрахунок коригування) за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної, яка передбачає, зокрема, у Розділі Б табличної частини заповнення графи 1 «№ з/п рядка податкової накладної, що коригується» (далі - графа 1).

Якщо після складання і реєстрації в ЄРПН податкової накладної відбувається зміна номенклатури товарів/послуг, постачальник (продавець) складає розрахунок коригування до такої податкової накладної, у якому зі знаком «-» зазначає показники рядків податкової накладної, номенклатура товарів/послуг по яких змінюється (такі рядки «обнуляються»). При цьому у графі 1 такого розрахунку коригування в обов’язковому порядку вказуються №№ за порядком рядків податкової накладної, що коригуються.

Для додавання нових (змінених) товарних позицій (номенклатури) в розрахунку коригування до такої податкової накладної в окремих рядках зазначаються показники по товарах/послугах, що додаються (нові товарні позиції). При цьому, у графі 1 такого розрахунку коригування таким новим товарним позиціям присвоюються нові чергові порядкові номери рядків, яких не було в податковій накладній, що коригується.

У графі 2 розрахунку коригування у всіх рядках, які заповнюються у зв’язку із зміною номенклатури товарів/послуг, зазначається причина коригування - зміна номенклатури.

У графах 7 та 13 відповідних рядків розрахунку коригування зі знаком«-» вказуються показники «Кількість» та відповідно «Обсяги постачання (без ПДВ)» щодо товарів, номенклатура яких коригується, при цьому усі інші показники рядка податкової накладної, який коригується, зазначаються у розрахунку коригування незміненими.

Графи 9 та 10 такого розрахунку коригування не заповнюються (зазначені графи не повинні містити жодних символів - нулів, прочерків, пробілів, тощо).

Загальні роз’яснення щодо порядку складання розрахунків коригування до податкових накладних залежно від причин коригування та типу помилок, що виправляються, надано у листі ДФС від 22.06.2018 № 18983/7/99-99-15-03-02-17, який розміщено на офіційному веб-порталі ДФС у розділі «Законодавство>Податкове законодавство> Листи» за адресою: http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podat.... Зазначений лист може використовуватися платником податку у своїй діяльності.

За інформацією, наданою у зверненні, розрахунок коригування, складений платником податку у зв’язку із зміною кодів УКТ ЗЕД (номенклатури) товарів/послуг, не зареєстровано в ЄРПН із зазначенням причини «Одночасне заповнення граф «Коригування кількості (зміна кількості, ціна)» і «Коригування вартості (зміна ціни, кількість)» не дозволяється».

Враховуючи викладене, з метою реєстрації в ЄРПН такого розрахунку коригування платнику податку необхідно перевірити наявність зайвих символів (нулів, прочерків, пробілів, тощо) у графах розрахунку коригування, які не підлягають заповненню (зокрема, у графах 9 та 10 «Коригування вартості: зміна ціни / кількість постачання товарів/послуг»).

Згідно з нормами чинного законодавства платники податку зобов’язані самостійно декларувати свої податкові зобов’язання та визначати сутність і відповідність здійснюваних ними операцій тим, які передбачені Кодексом.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 розділу II Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу

Лучшие материалы