Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Как в отчетности по НДС отражаются результаты проверки?

31.03.2020 139 0 0

В налоговой декларации по НДС сумма уменьшенного отрицательного значения, в том числе отрицательного значения, которое было зачислено в уменьшение налогового долга по НДС, в соответствии с НУР по форме «В4» отражается в отчетном (налоговом) периоде, в котором состоялось согласование такого НУР. Согласованным по ст. 56 НКУ считается НУР, по которому закончились все административные или судебные обжалования


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 17.03.2020 р. № 1096/6/99-00-04-01-03-06/ІПК

Державна податкова служба України на звернення платника податків щодо дати узгодження податкового зобов’язання та відображення результатів перевірки в податковій звітності з ПДВ, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.

Платник податків повідомив про проведення контролюючим органом документальної планової перевірки з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства, за результатами якої на підставі акту перевірки складені податкові повідомлення-рішення (далі - ППР) за формою «В4» та «ПН».

Заявник просить надати роз’яснення стосовно дати узгодження вказаних ППР та щодо періоду відображення в податковій звітності з ПДВ результатів перевірки.

Згідно з даними ІТС «Податковий блок» за результатами вказаної перевірки складені ППР за формою «Р», «В4» та «ПН».

Пунктом 54.3 статті 54 Кодексу визначено умови, за яких контролюючий орган зобов’язаний самостійно визначити суму грошових зобов’язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від’ємного значення об’єкта оподаткування податком на прибуток або від’ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених дим Кодексом або іншим законодавством.

Контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків ППР, якщо сума грошового зобов’язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян) або якщо за результатами перевірки контролюючим органом встановлено факт:

  • невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податк звій декларації;
  • завищення розміру задекларованого від’ємного значення об’єкта оподаткування податком на прибуток або від’ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованої платником податків відповідно до розділу V Кодексу;
  • заниження або завищення суми податкових зобов’язань, заявленої у податковій декларації, або суми податкового кредиту, заявленої у податковій декларації з податку на додану вартість, крім випадків, коли зазначене заниження або завищення враховано при винесенні інших податкових повідомлень-рішень за результатами перевірки (пункт 58.1 статті 58 Кодексу).

Відповідно до абзацу першого пункту 57.3 статті 57 Кодексу у разі визначення грошового зобов’язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 Кодексу, платник податків зобов’язаний сплатити нараховану суму грошового зобов’язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання ППР, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Якщо за результатами перевірки проведеної контролюючими органами відповідно до пункту 58.1 статті 58 Кодексу встановлено факт завищення платником податку від’ємного значення сум ПДВ, в тому числі від’ємного значення, яке було зараховано у зменшення податкового боргу з ПЦВ, виноситься ППР за формою «В 4» відповідно до Порядку надіслання контролюючими органами ППР платникам податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.12.2015 № 1204, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 22.01.2016 за № 124/28254 із змінами і доповненнями.

Підпунктом 5 пункту 4 Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 №21, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289 із змінами і доповненнями (далі - Порядок № 21), визначено, що сума від’ємного значення, що узгоджена, протягом звіть ого (податкового) періоду за результатами контрольно-перевірочної роботи відображається в податковій декларації з ПДВ в рядку 16.3 з обов’язковим відображенням такої суми в таблиці «* Збільшено/зменшено залишок від’ємного значення за результатами перевірки контролюючого органу на підставі податкового повідомлення-рішення та/або уточнюючого розрахунку».

При цьому, відповідно до пункту 56.1 статті 56 Кодексу рішення прийняті контролюючим органом можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.

Скарга, подана із дотриманням строків, визначених пункту 56.3 статті 56 Кодексу, зупиняє виконання платником: податків грошових зобов’язань, визначених у податковому повідомленні-рішенні, на строк від дня подання такої скарги до контролюючого органу до закінчення процедури адміністративного оскарження.

Разом з цим, абзацом четвертим пункту 56.18 статті 56 Кодексу визначено, що при зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання протиправним та/або скасування рішення контролюючого органу грошове зобов’язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.

Враховуючи зазначене в податковій декларації з ПДВ сума зменшеного від’ємного значення з ПДВ в тому числі від’ємного значення, яке було зараховано у зменшення податкового боргу з ПДВ відповідно до ППР за формою «В4» відображається в звітному (податковому) періоді, в якому відбулось узгодження такого податкового повідомлення-рішення.

При цьому, узгодженим відповідно до статті 56 Кодексу, вважається податкове-повідомления рішення, по якому закінчились всі адміністративні або судові оскарження.

Додатково повідомляємо, що Порядком № 21 не передбачено відображення в податковій звітності з ПДВ ППР за формами «Р» та «ПН».

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 Кодексу).

Комментарии к материалу

Лучшие материалы