Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Использование горюче-смазочных материалов: когда включать в расходы, а когда нет

17.10.2018 426 0 0



ФЛП на общей системе налогообложения имеет право включить в состав расходов стоимость использованных горюче-смазочных материалов после получения дохода, непосредственно связанного с понесенными расходами от осуществления предпринимательской деятельности, на основании документально подтвержденных первичных документов, в частности соглашений, актов выполненных работ (предоставленных услуг), товарно-транспортных накладных, расчетных документов, и т. п.

Вместе с тем списание горючего и смазочных материалов осуществляется, исходя из данных пробега автомобиля и норм расходов горючего и смазочных материалов на автомобильном транспорте, утвержденных приказом Министерства транспорта Украины от 10.02.98 г. № 43. Расходы горючего и смазочных материалов свыше таких норм считаются расходами, использованными не в хозяйственной деятельности физического лица - предпринимателя, и, в свою очередь, с учетом требований пп. 177.4.5 п. 177.4 ст. 177 НКУ не включаются в состав расходов предпринимателя.


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 02.10.2018 р. № 4265/Є/99-99-13-01-02-14/ІПК

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянула Ваше звернення щодо надання індивідуальної податкової консультації з питань формування витрат фізичної особи - підприємця на загальній системі оподаткування, та з урахуванням фактичних обставин, викладених у зверненні, повідомляє таке.

Порядок оподаткування доходів фізичних осіб - підприємців визначений ст. 177 Податкового кодексу України (далі - ПКУ).

Згідно з п. 177.2 ст. 177 ПКУ об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та не грошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця.

Пунктом 177.4 ст. 177 ПКУ визначено перелік витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування, зокрема, витрати, до складу яких включається вартість палива й енергії, які можуть бути безпосередньо віднесені до конкретного об’єкта витрат.

Таким чином, фізична особа - підприємець на загальній системі оподаткування має право включити до складу витрат вартість використаних пально-мастильних матеріалів після одержання доходу, який безпосередньо пов’язаний з понесеними витратами від здійснення підприємницької діяльності, на підставі документально підтверджених первинних документів, зокрема угод, актів виконаних робіт (наданих послуг), товарно-транспортних накладних, розрахункових документів, тощо.

Водночас звертаємо увагу, що списання палива і мастильних матеріалів здійснюється, виходячи з даних пробігу автомобіля та норм витрат палива і мастильних матеріалів на автомобільному транспорті, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 10.02.98 р. №43 (зі змінами). Витрати палива і мастильних матеріалів понад такі норми вважаються витратами, що використані не в господарській діяльності фізичної особи - підприємця, і, в свою чергу, з урахуванням вимог пп. 177.4.5 п. 177.4 ст. 177 Кодексу не включаються до складу витрат підприємця.

Комментарии к материалу

Лучшие материалы