Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Горючее находится в баке покрасочной камеры: нужна ли лицензия?

09.07.2020 161 0 0

Топливный бак покрасочной камеры не является акцизным складом и не требует получения лицензии на право хранения горючего, поскольку данный технологическое устройство не является недвижимым имуществом но не масс четкой привязки к месту (территории) согласно Закону Украины от 19.12.95 г. № 481 .


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 15.06.2020 р. № 2422/6/99-00-09-01-02-06/ІПК

Державна податкова служба України розглянула відповідно до cт. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) звернення ТзОВ (далі - Товариство) про надання індивідуальної податкової консультації щодо роз’яснення податкового та іншого законодавства і в межах компетенції повідомляє.

Товариство в процесі ведення господарської діяльності використовується технологічний пристрій (фарбувальну камеру), яка працює на дизельному паливі. Бак фарбувальної камери має об’єм - 2000 літрів, фактично камера постійно працює, тобто паливо в баку камери не зберігається, а постійно використовується в діяльності підприємства.

Товариство цікавлять питання щодо обов’язку отримання ліцензії на право зберігання пального, якщо воно зберігається не в баку транспортного засобу, а в баку технологічного пристрою.

Порядок ліцензування виробництва, оптової та роздрібної торгівлі пальним і зберігання пального регулюється Законом України від 19 грудня 1995 року № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (далі - Закон).

Відповідно до ст.1 Закону зберігання - це діяльність із зберігання пального (власного або отриманого від інших осіб) із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик.

Місцем зберігання пального є місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладняння, та/або ємності, що використовуються для зберігання пального на праві власності або користування.

Суб’єкт господарювання має право зберігати пальне без отримання ліцензії на право зберігання пального в місцях виробництва пального або місцях оптової торгівлі пальним чи місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримані відповідні ліцензії (частина шістнадцята ст. 15 Закону).

Суб’єкти господарювання, які здійснюють роздрібну, оптову торгівлю пальним або зберігання пального виключно у споживчій тарі до 5 літрів, ліцензію на роздрібну або оптову торгівлю пальним або ліцензію на зберігання пального не отримують.

Згідно з частиною дев'ятнадцятою ст. 15 Закону ліцензія на право зберігання пального не отримується на місця зберігання пального, що використовуються:

  • підприємствами, установами та організаціями, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету;
  • підприємствами, установами та організаціями системи державного резерву;
  • суб’єктами господарювання (у тому числі іноземними суб'єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) для зберігання пального, яке споживається для власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто- та газовидобувних майданчиках, бурових платформах і яке не реалізується через місця роздрібної торгівлі.

Тобто у разі здійснення суб’єктами господарювання всіх форм власності діяльності із зберігання пального (власного або отриманого від інших осіб) із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик на території (місці), де розташовані споруди та/або обладняння, та/або ємності, що використовуються для зберігання пального на праві власності або користування, йому необхідно буде отримувати ліцензію на право зберігання пального, крім випадків, передбачених Законом № 481, коли така ліцензія не отримується.

Законом встановлено вичерпний перелік умов, за яких підприємства, установи та організації не отримують ліцензію на право зберігання пального на місця зберігання пального, інших виключень цим Законом не передбачено.

Разом з цим, згідно із п.п. 14.1.6 п. 14.1 ст. 14 Кодексу акцизний склад - це приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність щляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.

Не є акцизним складом, зокрема, паливний бак як ємність для зберігання пального безпосередньо в транспортному засобі або обладнанні чи пристрої (п.п. 14.1.6. п. 14.1. ст. 14 Кодексу).

Таким чином, зважаючи на інформацію, зазначену у зверненні Товариства, паливний бак фарбувальної камери не є акцизним складом та не потребує отримання ліцензії на право зберігання пального, оскільки даний технологічний пристрій не являється нерухомим майном та не має чіткої прив’язки до місця (території) згідно із Законом.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу

Лучшие материалы