Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Единый социальный взнос: что помнить предпринимателю – плательщику единого налога?

02.12.2019 1103 0 0

Плательщиками единого взноса на общеобязательное государственное социальное страхование являются, предприниматели - плательщики единого налога.

Для предпринимателей - плательщиков единого налога единый социальный взнос начисляется на суммы, которые определяются такими плательщиками самостоятельно для себя, но не более максимальной величины базы начисления единого социального взноса.

При этом сумма единого социального взноса не может быть меньше размера минимального страхового взноса (в 2019 году - 918 грн. 06 коп (4 173 грн х 22%)).

Таким образом, базой начисления единого социального взноса для предпринимателей - плательщиков единого налога первой - третьей групп за себя является сумма, определенная такими плательщиками самостоятельно, но не больше максимальной величины базы начисления единого взноса и не менее размера минимального страхового взноса (в 2019 году - 918 грн . 06 коп.).

Единый социальный взнос подлежит уплате независимо от финансового состояния плательщика.

То есть, предприниматели - плательщики единого налога уплачивают единый социальный взнос за периоды, в которых они были плательщиками единого налога, независимо от того, получали они доход в этот период или нет.

Виключенням є підприємці, які отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону від 09.07.2003 № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Такі особи можуть бути платниками ЄВ виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Підприємці – платники єдиного податку сплачують ЄСВ, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄСВ.

Отже, граничний термін сплати ЄСВ для підприємців – платників єдиного податку – 19 число місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄСВ.

Також вони можуть сплачувати ЄСВ у вигляді авансового платежу в розмірі, який самостійно визначили, до 20 числа кожного місяця поточного кварталу. Суми ЄСВ, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються при остаточному розрахунку, який здійснюється за календарний квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄСВ.

У разі якщо останній день строків сплати єдиного внеску припадає на вихідний або святковий день, останнім днем таких строків сплати єдиного внеску вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.

Зазначена норма передбачена п. 4 частини першої ст. 4, п. 3 частини першої ст. 7, абз. третій частини восьмої ст. 9, ст 25 Закону України від 08.07.10 № 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

zp.tax.gov.ua

Комментарии к материалу

Лучшие материалы